Co je vodní mlha a k čemu se vyžívá?

Co je vodní mlha a k čemu se vyžívá?

Systémy vodní mlhy pracují na principu atomizace vody, která se rozdělí na mikročástice a 100% se odpaří. Pomocí adiabatického efektu, kdy mikročástice vody rychle přijmou teplo z okolí a odpaří se, lze snížit teplotu až o 12°C. K tomu je potřeba vysokotlaké čerpadlo, které může pracovat s tlakem až 70 Barů a také speciální trysky v rozměrech 15 – 20 – 30 a 40 mikronů. Instalace a provoz vodních mlžičů je nenákladný. V praxi se vodní mlha využívá k chlazení průmyslových hal či skladů, ale také k zvlhčení prostředí. Ventilátory s vodní mlhou jsou populární v komerčních prostorech, jako jsou restaurace, hotely či kavárny.

Komerční a privátní použití vodní mlhy na terasách

Systém vodní mlhy může být využit pro zvýšení pohodlí a atraktivity pro návštěvníky v komerčních prostorách, jako jsou terasy, zahradní restaurace a rekreační zařízení. Mlžící systém může také pomoci zabránit otravnému létajícímu hmyzu. Systém může být také použit pro soukromé účely, jako jsou terasy, balkony nebo zahrady, kde poskytne vlastnímu komfortu.

Stabilní řešení pro chlazení a osvěžování vzduchu pomocí vodní mlhy

Pro účinné osvěžování a ochlazování vzduchu lze použít speciální potrubní systémy nebo ventilátory s rozprašovacím zařízením. Voda se zde atomizuje na malé částečky pod vysokým tlakem až 70 Bar a je rozptýlena do prostoru buď mlžnými tryskami nebo rozprašovacími ventilátory. Daná technologie potrubních systémů je k dispozici ve dvou variantách - plastové a nerezové. Adiabatické chlazení se také používá v průmyslovém prostředí k ochlazení pracovního prostředí a zlepšení kvality vzduchu. Umožňuje to snížení teploty a snížení množství prachu ve vzduchu. To pomáhá zaměstnancům při práci v horkých podmínkách a také snižuje riziko alergií a dalších zdravotních problémů.

Publikováno: 26. 12. 2022

Kategorie: Technika

Autor: Adam