Jak vybrat montérky?

Jak vybrat montérky?

Některé činnosti by byly bez vhodného pracovního oděvu jen těžko proveditelné. Pokud se chystáte na drobné opravy, větší rekonstrukci nebo úplně jinou práci, pravděpodobně se neobejdete bez pracovních montérek. Vzhledem k tomu, že jde o velmi rozsáhlý sortiment, musíte k výběru konkrétního modelu přistoupit svědomitě. Jedině tak vám půjde práce opravdu od ruky. A abychom vám ušetřili čas a nervy, připravili jsme pro vás podrobný návod na téma „jak vybrat montérky“. Na otázku „jak vybrat montérky“ existuje poměrně jednoznačná odpověď. Vybírejte tak, abyste se v nich cítili pohodlně a aby vám jejich vlastnosti ulehčili práci. Přihlédněte také k ochranným prvkům, které by měly odpovídat charakteru práce. Buďme však trochu konkrétnější. V prvé řadě si ujasněte, na co budete montérky potřebovat. Typ, který je vhodný pro práci na zahradě, nevyužijete v dílně apod. Nezapomeňte, že kvalitní materiál je v případě montérek velmi důležitý. Jde přece o pracovní oděv, který je namáhán mnohem více než běžné oblečení. A nechcete-li za pár dní nakupovat znovu, raději si připlaťte.

Základní typy montérek

Velmi oblíbené jsou montérky s laclem. Nabízí úložný prostor navíc v náprsní kapse a nehrozí, že budou padat jako klasické kalhotové montérky. Ještě oblíbenější variantou je ale montérková kombinéza. Používají ji především automechanici, ale uplatnění nachází i napříč všemi ostatními obory. V některých profesích jsou kombinézy dokonce povinné (musí je nosit např. svářeči nebo elektrikáři). Oproti dvojdílné soupravě je kombinéza bezpečnější. Základ jsme si nechali nakonec. Pokud vám vyhovuje střih klasických kalhot, pak není co řešit. Každopádně doporučujeme, abyste společně s montérkovými kalhotami nosili také montérkovou blůzu.

Na materiálu ZÁLEŽÍ

Zmínili jsme, že kvalita hraje zásadní roli, ale je třeba přihlédnout také ke specifickým vlastnostem daného materiálu. Budete-li pracovat s elektrikou, neobejdete se bez antistatického overalu. V autodílně vám zase přijde vhod dvojitá textilie v zádové oblasti (kvůli častému poloze vleže pod automobilem). Montérky se vyrábí také z nehořlavého materiálu apod. Vlastnosti zjistíte z certifikátů. Ať už však vaše volba padne na kalhoty, „lacláče“ nebo kombinézu, dbejte na to, aby byly montérky stoprocentně funkční. Každý řemeslník ocení speciální poutka na nářadí a ti, kteří pracují po celý rok venku, zase zateplené či nepromokavé montérky.

Nakupujte u odborníků, vyplatí se vám to

Pokud vám výše zmíněné rady nepomohly a stále se v bohatém sortimentu montérek neorientujete, nechte si poradit od specialistů z firmy BESTAFE. V e-shopu obchod.bestafe.sk najdete montérky pro běžnou práci i do méně obvyklých podmínek, ale také kompletní sortiment dalších ochranných pomůcek. Dostane se vám odborného poradenství a velmi příjemných cen.

Publikováno: 13. 10. 2014

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat montérky | typy montérek