Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Kde je ráj na zemi? Na Maledivách!

Toužíte navštívit místo, které splňuje představy o opravdovém zemském ráji? V tom případě zamiřte na Maledivy. Ostrovní stát čítá téměř 1200 ostrovů, z nichž je obydleno zhruba 200. Nachází se na jihu Asie a my vám prozradíme, proč patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na světě!

Kdy se vydat na Maledivy?

Podnebí na Maledivách je celoročně stálé. Ostrovy se nachází v tropickém pásu a průměrná roční teplota se pohybuje kolem 30°C. Pokud máte rádi teplé počasí, pak je dovolená na Maledivách ideální v zimě. Nejlepší doba pro pobyt je mezi prosincem a dubnem, kdy je v oblasti minimum srážek a teploty dosahují maxima.

Proč Maledivy patří mezi nejolíbenější turistické destinace?

Hlavním „tahákem“ Malediv jsou bezesporu pláže. Jsou neskutečně krásné a pokrývá je jemný bílý písek, který kontrastuje s azurem. Teploty vody celoročně dosahuje kolem 27°C a jakmile vás přestane bavit opalování a relaxace na sluníčku, stačí si nasadit potápěčské brýle a šnorchl a prozkoumat podvodní svět. Ten je kapitolou samou pro sebe a spousta turistů navštěvuje Maledivy jen kvůli němu. Moře je průzračné a pod hladinou se prohání hejna exotických ryb.
Maledivy 3

Ti odvážnější se ale se šnorchlováním nespokojí a vydávají se mnohem hlouběji. Útroby oceánu skrývají ještě impozantnější podívanou, na kterou jen tak nezapomenete. Vybavení si můžete půjčit v některém z profesionálních potápěčských středisek, které se nachází poblíž každého většího rezortu. Můžete zde absolvovat také kurzy potápění.

Na Maledivách to žije i na hladině – klidné laguny a prosluněné počasí přímo vybízí k vodním radovánkám. Na své si však přijdou i vyznavači velkých vln, kteří si nedokáží představit dovolenou bez svého surfu.

Stále vám to nestačí? Dalším důvodem pro návštěvu ostrovů může být golf. Chcete-li okusit hru gentlemanů v čarokrásném prostředí, máte možnost. Na Maledivách jsou dva golfové kluby, které patří k nejoblíbenějším na světě.

Vyberte si cestovní kancelář, která se na Maledivách vyzná!

Dejte si však dobrý pozor na to, se kterou cestovní kanceláří na Maledivy odcestujete. Většinou se vám zapomenou zmínit, že kvůli šnorchlování nebo jiným aktivitám budete muset navštívit jiný resort (a to pouze v určený čas a za poplatek). My doporučujeme CK Nirvana Travel, která nabízí pobyty v resortech s existencí house reef, ale také menší romantické resorty vhodné pro líbánky nebo oslavu výročí. Díky mnohaletým zkušenostem vám odborníci z cestovky Nirvana Travel dokáží navrhnout ideální místo a vypracují cenovou kalkulaci na míru. Nemusíte se bát sdělit svá nejtajnější přání – vaše dovolená bude vypadat přesně podle vašich představ. Další informace najdete na www.nirvanatravel.cz.