Kdy a proč zvolit dřevěnou podlahu

Kdy a proč zvolit dřevěnou podlahu

Mezi jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin patří dřevěná podlaha. Velkou výhodou této podlahy je její vzhled, hřejivost a také dlouhá životnost. Přírodní materiál dokáže navodit jedinečnou atmosféru, kterou jiné materiály nevytvoří. Dřevěná podlaha je originální a každé prkno je jedinečné.

Oblíbenost dřevěných podlah

Největší oblibě se těší podlahy z přírodních materiálů. Dřevěná podlaha skvěle podtrhne celkový vzhled vašeho bydlení a bude jedním z hlavních designových prvků. Vybrat si můžete z množství barev a odstínů. Dřevo je přírodní materiál, který se při správné péči pyšní dlouhou životností. Výběru vhodné podlahy věnujte energii a nebojte se prvotní investice.

Jak podlaha ovlivňuje atmosféru

Ať už vyberete dřevěnou nebo jinou podlahu, tak vždy mějte na paměti, že podlaha ovlivňuje celkovou atmosféru místnosti. Jako součást bydlení budete podlahu používat denně. Měla by být tedy adekvátně odolná, ale také by měla ladit k celkovému stylu vašeho bydlení. Vybírejte takovou dřevěnou podlahu, která vás bude bavit každý den a dodá vybrané místnosti osobitost. Nebojte se tmavších barev dřevěné podlahy, kterou doplňte světlejším nábytkem a naopak.

Venkovský styl bydlení

Pokud patříte mezi milovníky přírody, ale váš dům nebo byt se nenachází ani v blízkosti lesa ani v blízkosti venkova, nebojte se tento venkovský styl bydlení vytvořit pomocí dřevěné podlahy. Každá místnost má svá specifika a dřevěné podlahy se rozhodně nehodí všude, ale použít je můžete například v obývací místnosti, v ložnici, v dětském pokoji nebo v pokoji pro hosty. Jinde je lepší linoleum, ekologická podlaha nebo laminátové nebo vinylové podlahy. Dřevěné podlahy působí přirozeně, příjemně voní a na první pohled se jedná také o designovou záležitost.

Výhody dřevěných podlah

Pří výběru dřevěné podlahy vás příjemně překvapí její kvalita a také dlouhá životnost. Vybrat si můžete například moderní 3vrstvé dřevěné podlahy, které jsou na první pohled útulné, hřejivé a působí přátelsky. Nejoblíbenějším dřevem pro zpracování podlahy je dub.

Na co si dát pozor

Dřevěná podlaha může reagovat na vlhkost, dejte si pozor, pokud na ni něco vylijete, abyste tuto tekutinu ihned utřeli a místo dobře vysušili. V ideálním případě udržujte v místnosti se dřevěnou podlahou stejnou teplotu a dávejte si pozor na drobné i větší oděrky.

Jak o podlahu pečovat

Moderní dřevěné podlahy se nyní prodávají již včetně povrchové úpravy - olejované či lakované. Část podlahy můžete překrýt i kobercem, a tak dřevo ochránit před mechanickým poškozením. Dřevěná podlaha by se měla čistit speciálními přípravky, které jsou doporučené výrobci nebo prodejci. Při umývání podlahy vždy pečlivě vyždímejte hadr tak, aby bylo dřevo za okamžik suché.

Publikováno: 21. 03. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam