Mytí špinavého nádobí mezi domácí práce dávno nepatří

Mytí špinavého nádobí mezi domácí práce dávno nepatří

Mytí nádobí patří k nejnepříjemnějším domácím pracím a to zejména tehdy, když se hrnce a talíře nakupí a zbytky jídel zaschnout. Desítky minut strávené u dřezu se dají využít i příjemněji, ale najít někoho, kdo by nádobí umyl za nás, je téměř nemožné. Tedy bylo pro naše rodiče – my dnes máme k dispozici myčky, které se neohroženě pustí i do takové hory nádobí, před kterou by se styděl i Mt.Everest. Pokud jste ještě kouzlo myčky nepoznali a jejímu nákupu se „úspěšně“ vyhýbáte, měli byste svůj postoj přehodnotit a jednu si do kuchyně pořídit. Brzy si položíte otázku, jak jste bez ní mohli doposud existovat...

Od ručního pohonu k LCD displayi

Technologický vývoj se samozřejmě nevyhýbá ani tak klasickým spotřebičům jako jsou myčky. Od dob, kdy si v roce 1850 nechal Joel Houghton patentovat první přístroj tohoto typu (na ruční pohon pomocí kliky), už uběhlo spoustu času a dnešní vestavné myčky doslova hýří funkcemi. Už dávno neplatí, že mytí přizpůsobujeme svůj režim my – elektronika se nám snaží za každou cenu vyhovět a umožňuje plánování času a další praktické funkce. Během mytí už mimo jiné můžeme vyndat z uší špunty. Soudobé myčky jsou navíc velmi tiché. Hladinu zvuku, které během mycího procesu vydávají, lidské ucho téměř nepozná a díky velkým LCD displayům máme okamžitý přehled o tom, co přístroj právě dělá.

Vybíráme myčku

Spotřebič bychom měli vybírat nejen podle velikosti (menší o šířce 45 cm se hodí do menší kuchyně či garsonky, vestavná myčka o šířce 60 cm zase pro vícečlenné rodiny), ale i energetické třídy, třídy účinnosti, spotřeby vody, zabezpečení proti vyplavení a užitečných funkcí. Široký výběr zařízení najdete u elektro specialisty levneelektro.cz, který má v sortimentu spotřebiče značek AEG, Baumatic, Beko, Electrolux, Whirlpool a mnoha dalších světových výrobců.

Publikováno: 07. 12. 2012

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: myčka | myčka na nádobí | vestavěná myčka