Když u vás doma dojde k havárii, obraťte se na odborníky!

Když u vás doma dojde k havárii, obraťte se na odborníky!

V domácnostech se to jenom hemží rozvody a zařízeními, bez kterých si již nedokážeme představit život, což si obvykle uvědomíme až v momentě, kdy dojde k poruše. Ale zatímco ucpaný odpad nás nechává docela v klidu, z prasklé vodovodní trubky a promáčené zdi či plamenů šlehajících ze zásuvky elektrického proudu nám řádně stoupá tlak. Co si v perné chvilce počít? Bez patřičné kvalifikace raději vůbec nic – respektive jen uzavřít hlavní přívod a vyčkat do příjezdu odborníka. Ať už jde o havárii vody, plynu nebo elektřiny, do opravy havarijního stavu by se laik neměl pouštět. Zkušený elektrikář Praha 5 z elektro pohotovosti Elektro Elefant podotýká, že zásah domácího kutila může vyústit v ještě větší pohromu. Dotyčnému hrozí újma na zdraví (v horším případě i smrt) a samozřejmě i mnohem větší škody. „Něco“ však může udělat i osoba, která se v opravách nijak zvlášť neorientuje. Prvním krokem k zažehnání havarijního stavu je uzavření hlavního přívodu nebo odpojení hlavního jističe. Samozřejmě mohou nastat situace, kdy je něco takového nemožné – obvykle proto, že se nachází na nedostupném místě nebo bezprostředně hrozí nebezpečí. V takovém případě nezbývá, než zavolat pomoc.

Kdo je zodpovědný za odstranění havárie?

Pokud k havárii došlo mimo prostory domu, pak je vhodné zavolat na vodárnu či dodavateli elektrické energie. Jejich odpovědnost za škody však končí u objektu, respektive u vodoměru/elektroměru. Nachází-li se problém přímo v domě, nezbude vám, než se obrátit na odborníka – havárii vody vyřeší instalatér a s elektřinou si poradí elektro pohotovost.

Hledáte elektro pohotovost, která funguje nepřetržitě?

Dobrou volbou je výše zmíněná firma Elektro Elefant, jejíž nabídka služeb zahrnuje veškeré servisní práce. Na místo se elektrikář Praha – 6 dostaví již do 90 minut od oznámení poruchy.

Publikováno: 19. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam