Přestaňte si dělat starosti s klasickým serverem a jděte do virtuálu!

Přestaňte si dělat starosti s klasickým serverem a jděte do virtuálu!

Obyčejné webové prezentace a většina středně velkých webů si vystačí s klasický webhostingem. Pro skutečně náročné projekty je zase ideální dedikovaný server, o kterém jsme vás nedávno informovali. Jakou alternativu však zvolit v případě, že vám klasický hosting nevyhovuje a dedikovaný server byste nevyužili na stoprocent? Jednou z možností, jak výrazně ušetřit a přesto mít k dispozici vysoký výkon, je virtuální privátní server neboli VPS. Jejich funkčnost je stejná jako u klasických fyzických serverů a jediný rozdíl tkví v nižší pořizovací ceně. Opět jsme se proto zaměřili na nabídku společnosti coolhousing.net, která nabízí pestrou škálu variant. Vybere si opravdu každý.

Proč si vybrat VPS a ne fyzický server?

VPS má oproti fyzickému serveru celou řadu výhod. Nebudete se muset starat o hardware serveru a v případě potřeby kdykoliv navýšit výkon. Coolhousing.net využívá nejnovější technologie virtualizace Red Hat KVM, umožňuje uživatelům přístup ke konzoli VPS prostřednictvím rozhraní VNC nebo webového prohlížeče, ale také reinstalaci a obnovu dat ze zálohy a to jediným kliknutím z webové administrace. Mezi další benefity patří možnost uložení kompletní zálohy na externí úložiště nebo plný root acess k VPS skrze SSH. Server lze kdykoliv restartovat a to opět jediným kliknutím z administrace. Navíc si můžete zvolit takový operační systém (Windows, Linux...), který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Konektivita je v rámci maximální dostupnosti rozdělena na český NIX (2Gbps) a transit (300Mbps).

Vyberte si ten správný tarif

Nejlevnější virtuál „VPS Start, případně tarif s totožnými parametry „VPS Windows“ je momentálně k mání za akčních 203 Kč (cena platí pro první období). Komu nestačí CPU o výpočetní kapacitě 1500 Mhz, vyhrazená paměť 1344 RAM, pevný disk 30 GB a propustnost disku app 45 MB/s, může sáhnout po variantě „VPS Standard“ (CPU 2x1800 Mhz, 2176 RAM, 50 GB HDD, app 70 MB/s) za 590 Kč měsíčně. Pro náročné jsou připraveny tarify „VPS Windows Plus“ a „VPS Business“ (990 Kč měsíčně) s ještě lepšími parametry.

Publikováno: 06. 02. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: server | virtuální servery | vps | výhody vps