Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Internet

Přestaňte si dělat starosti s klasickým serverem a jděte do virtuálu!

Obyčejné webové prezentace a většina středně velkých webů si vystačí s klasický webhostingem. Pro skutečně náročné projekty je zase ideální dedikovaný server, o kterém jsme vás nedávno informovali. Jakou alternativu však zvolit v případě, že vám klasický hosting nevyhovuje a dedikovaný server byste nevyužili na stoprocent? Jednou z možností, jak výrazně ušetřit a přesto mít k dispozici vysoký výkon, je virtuální privátní server neboli VPS. Jejich funkčnost je stejná jako u klasických fyzických serverů a jediný rozdíl tkví v nižší pořizovací ceně. Opět jsme se proto zaměřili na nabídku společnosti coolhousing.net, která nabízí pestrou škálu variant. Vybere si opravdu každý.

Proč si vybrat VPS a ne fyzický server?

VPS má oproti fyzickému serveru celou řadu výhod. Nebudete se muset starat o hardware serveru a v případě potřeby kdykoliv navýšit výkon. Coolhousing.net využívá nejnovější technologie virtualizace Red Hat KVM, umožňuje uživatelům přístup ke konzoli VPS prostřednictvím rozhraní VNC nebo webového prohlížeče, ale také reinstalaci a obnovu dat ze zálohy a to jediným kliknutím z webové administrace. Mezi další benefity patří možnost uložení kompletní zálohy na externí úložiště nebo plný root acess k VPS skrze SSH. Server lze kdykoliv restartovat a to opět jediným kliknutím z administrace. Navíc si můžete zvolit takový operační systém (Windows, Linux…), který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Konektivita je v rámci maximální dostupnosti rozdělena na český NIX (2Gbps) a transit (300Mbps).

Vyberte si ten správný tarif

Nejlevnější virtuál „VPS Start, případně tarif s totožnými parametry „VPS Windows“ je momentálně k mání za akčních 203 Kč (cena platí pro první období). Komu nestačí CPU o výpočetní kapacitě 1500 Mhz, vyhrazená paměť 1344 RAM, pevný disk 30 GB a propustnost disku app 45 MB/s, může sáhnout po variantě „VPS Standard“ (CPU 2×1800 Mhz, 2176 RAM, 50 GB HDD, app 70 MB/s) za 590 Kč měsíčně. Pro náročné jsou připraveny tarify „VPS Windows Plus“ a „VPS Business“ (990 Kč měsíčně) s ještě lepšími parametry.