Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Dláždím, dláždíš, dláždíme

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a brzy se budete muset rozhodnout, kterou podlahovou krytinu zvolíte? Možností není příliš mnoho, ovšem o to víc bude vaše rozhodnutí důležitější. Nevhodně zvolená podlahová krytina dokáže atmosféru nově zrekonstruovaného obydlí úplně pokazit. Rozhodne-li se správně, celkový dojem naopak umocníte. Je tedy na vás, zda se budete šlapat po koberci, parketách či plovoucí podlaze nebo sáhnete po těžším kalibru v podobě dlažby. Každá z krytin má své specifické výhody, ovšem jen jednu z nich můžete umístit prakticky do kterékoliv místnosti. Ano, hádáte správně, na mysli máme dlažbu.

Proč si vybrat právě dlažbu?

Zajímá vás, v čem je dlažba lepší než koberec a proč ji upřednostnit před plovoucí podlahou? Dlažba představuje ideální řešení pro ty, kteří trpí alergií (koberec je doslova ráj roztočů) a zároveň se velmi snadno udržuje. Na rozdíl od plovoucí podlahy nehrozí, že se začne prohýbat a nevrže jako parkety. Kromě toho je velmi pevná a snese značné zatížení. Její jedinou nevýhodou může být poněkud chladnější povrch, ovšem i ten se dá snadno vyřešit prostřednictvím podlahového vytápění, které je současné době velmi dostupné.

Dlažba a obklady jsou navíc k dispozici v obrovském spektru barevných kombinací a tvarů, což hraje do karet těm, kteří se chtějí v interiéru opravdu vyřádit. Vhodně zvolená kombinace totiž dokáže hotově divy – opticky rozšíří prostor či odvede pozornost od drobných nedostatků.

Vsaďte na kvalitu a vyhnete se problémům

Cenové rozpětí dlažby je skutečně široké a začíná na několika desítkách korun za metr čtvereční. Za exkluzivní materiály však dáte mnohonásobně více a nutno podotknout, že jde o investici, která se vyplatí. Kvalitní dlažba od prověřených výrobců vydrží mnohem větší zátěž a v případě, že se přeci jen něco přihodí, se vyhnete problémům se sháněním stejných kusů. Nezbývá, než doporučit specialistu na výrobu dlaždic a obkladů, společnost BIGTILE. Ta se jedna z mála zabývá také výrobou velkoformátových dlaždic o velikosti až 3 x 1 m. Aktuální nabídku najdete na webu bigtile.cz.