Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Komínové nástavce zachrání až 30% výdajů za energie

Obyvatele bytových jednotek nechává blížící se zima poměrně chladnými. Tedy ne, že by měli takzvaně „klepat kosu“, naopak jim bude teplo. Ústřední topení ještě nikdy nezklamalo a pokud přeci jen ano, situaci zachrání elektrický přímotop. Mnohem větší starosti dělají nízké teploty majitelům rodinných domů. Vytápění patří mezi nejcitelnější zásahy do rodinného rozpočtu a to i v případě tuhých paliv. Ta totiž zdražují současně s energiemi a jedinou zbraní, která umožňovala alespoň symbolickou ochranu, byla možnost změny dodavatele. Situace se však poněkud změnila a nyní máme možnost ušetřit ještě jiným způsobem.

Na vině je komín

Za to, že váš kotel často spíná, na 99% nemůže výrobce. Viníkem je komín, ve kterém vzniká nežádoucí kondenzace, kvůli které dochází k ochlazování kotle. Tak ještě, aby nespínal…Na vině však není ani kominík. Kondenzace v komíně je zcela přirozený jev, který vzniká smícháním studeného přicházejícího a horkého odcházejícího vzduchu.

Revoluční způsob úspory za vytápění?

Změna dodavatele plynu nám může ušetřit několik tisíc. Citelnější úsporu pak zajistí zateplení objektu, které do značné míry omezí úniky tepla. Zde se ovšem neobejdete bez investice v řádu několika set tisíc korun a navíc si několik let počkáte, než se vám peníze „vrátí“.

Nebudeme vás proto dlouho napínat – existuje způsob, díky kterému výrazně ušetříte a to i bez nutnosti tak vysoké investice. Řešením mohou být komínové nástavce eCOMAT, které zamezí kondenzaci v komíně. Úspora za vytápění činí až 30% a navíc se výrazně prodlouží životnost kotle a komínové vložky. Nástavec nejenže snižuje spotřebu paliv a zvyšuje účinnost topidel, navíc způsobuje dokonalejší spalování a snižuje emise (zejména CO2). Zařízení bylo dlouhodobě testováno a momentálně patří mezi nejrozšířenější způsoby, jak dosáhnout alespoň přijatelných účtů za vytápění a ohřev vody. Průměrné domácnosti se investice do nástavce vrátí již za jednu topnou sezónu.

Všechny potřebné informace o komínových nástavcích najdete přímo na webu kominovenastavce.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *