Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Střešní světlíky prosvětlí i odvětrají

Světlík je funkční architektonický prvek, který slouží k prosvětlení a odvětrávání především průmyslových objektů s rovnou střechou. Standardně se vyrábí v bodovém, pásovém, kopulovitém, sedlovém či obloukovém provedení a to z hliníku. Manžety jsou ocelové či sklolaminátové. Poohlížíte-li se momentálně po skutečně kvalitním výrobci a dodavateli střešních světlíků, najdete ho na informačním portálu svetliky-stresni.cz. Web je nabitý informacemi o jednotlivých typech světlíků a jejich výrobcích a navíc obsahuje i aktuální ceníky. Určitě zde najdete to, co hledáte a to ať už sháníte světlíky pro průmyslový objekt nebo obytný dům s plochou střechou.

Základní typy střešních světlíků

Střešní světlíky mají opravdu pestrou škálu uplatnění a využijete je nejen v hangárech, průmyslových objektech a halách, ale i na garážích, střechách dílen a všude, kde je potřeba prosvětlit a provzdušnit prostor. Světlíky však mají i další funkci – požární zabezpečení. Připravili jsme pro vás přehled základních variant s jejich specifickými vlastnostmi:

Bodové světlíky – nachází uplatnění především na plochých či mírně skloněných střechách. Lze je využít na všech typech staveb, které potřebují efektivně prosvětlit. K mání jsou pevné i otevírací varianty.

Pásové světlíky – vyznačují se nízkou cenou, která je dána sériovostí výroby. Jsou montovány v dlouhých pásech a nejčastěji je vídáme na střechách průmyslových objektů a obchodních center. Bývají vybaveny pístem pro pneumatické denní větrání nebo větrací klapkou s motorem pro denní větrání,

Kopulové světlíky – bývají vyrobeny z velmi kvalitního akrylového skla (tloušťka 2 – 3mm), většinou ve dvoubarevných provedeních. Vybrat si můžete z čirých či neprůhledných světlíků, jejichž světelná propustnost se pohybuje mezi 80-90 %.

Informace o dalších variantách střešních světlíků najdete na www.svetliky-stresni.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *