Kouzelná jižní Morava

Kouzelná jižní Morava

Jižní Morava se chlubí malebnou krajinou a mnozí turisté ji považují za nejkrásnější region v republice. Mají pro to své důvody. Lákadlem nejsou jen četné chráněné krajinné oblasti Bílýh Karpat nebo Moravského krasu či Národní park Podyjí, ale i celá řada památek a kulturních zajímavostí. Středobodem veškerého dění je Brno, které pro Moraváky nepsaným hlavním městem. Pro jižní Moravu je navíc typická i velmi poklidná atmosféra, na kterou v uspěchané Praze, ale i dalších částech republiky, nenarazíte. Chystáte-li se v dohledné době některou z vyhlášených jihomoravských lokalit navštívit, určitě se vám bude hodit tip na příjemné ubytování, díky kterému si pobyt užijete o to víc.

Vítejte v Tišnově

Tišnov je ani ne desetitisícové město, které se nachází zhruba 22 kilometrů od Brna. První zmínky o městě pochází z roku 1233 v souvislosti se stavbou cisterciáckého kláštera Porta Coeli, který je nejznámější památkou v okolí města. Ten však není jedinou památkou, která stojí za pozornost. Nedaleko centrálního Náměstí Míru stojí gorický farní kostel sv. Václava a kousek od něj chráněné stromořadí lip velkolistých. Západní straně města dominuje chráněná přírodní památka, 470 m n. m. Vysoký vrch Květnice, v jehož okolí se nachází bohaté naleziště minerálů. O pohodové atmosféře svědčí i ocenění Obec přátelská rodině, kterou Tišnov získal v roce 2009.

Ubytování v hotelu Květnice

Stejné přízvisko nese i místní hotel Květnice, který byl založen v roce 1925. Nabízí příjemné ubytování v jedno a dvoulůžkové pokoje, wi-fi připojení a restauraci, ve které si můžete pochutnat na tradičních českých, ale i italských pokrmech a rybách. Ubytování jižní Morava hojně využívají nejen turisté, kteří zde míří za okolní přírodou, ale i návštěvníci brněnských veletrhů. V hotelu Květnice se kromě toho konají i svatby, catering a firemní večírky. Zařízení se mimo jiné objevilo i ve známém pořadu Ano, šéfe!, kde bylo hodnoceno velmi kladně (2 hvězdy).

Publikováno: 18. 01. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: brno | jižní morava | jižní morava hotel | jižní morava ubytování | tišnov