Daňové ráje lákají i české podnikatele. Proč byste si měli založit offshore společnost vy?

Daňové ráje lákají i české podnikatele. Proč byste si měli založit offshore společnost vy?

Offshore podnikání je poměrně často zmiňováno především v souvislosti s optimalizací daní. Mít vlastní firmu v daňovém ráji je ale v praxi spojeno i s mnoha dalšími výhodami. Hned na úvod však podotýkáme, že offshore byznys má svá specifika a určitě se nehodí pro každý typ podnikání. Pokud ovšem patříte do cílové skupiny (využití offshore společností je velmi variabilní), měli byste do problematiky nahlédnout a zvážit, zda se vám přechod na zahraniční jurisdikci přeci jen nevyplatí. Dali jsme pro vás dohromady odpovědi na nejpalčivější otázky.

Co je to vůbec offshore podnikání?

Princip podnikání v daňovém ráji spočívá v založení offshore společnosti, která podléhá místním zákonům. Firmy v drtivé většině případů nemohou vyvíjet aktivitu na území daňového ráje, ale za to se jim dostává mnoha výhod. Mezi ty zásadní patří minimální daňová (obvykle se platí jednou ročně zanedbatelný fixní poplatek) a byrokratická zátěž, ale také anonymita vlastnictví a ochrana majetku. Mezi nejoblíbenější offshore jurisdikce patří: Panama, Seychely, Belize, Marshallovy ostrovy, Velká Británie a stát Delaware v USA. offshore-spolecnosti

4 hlavní výhody offshore společnosti

  1. velmi nízké daně– v daňových rájích zaplatíte za daně minimální částku, případně vůbec nic. Většina států vyžaduje pouze fixní částku, řádově ve stovkách USD za rok.
  2. anonymita vlastnictví – soukromí je důležité a pokud nechcete vyvolávat nežádoucí pozornost ze strany přátel, známých či úřadů, máte šanci. Offshore jurisdikce poskytují maximální anonymitu (registry nebývají veřejně dostupné). Navíc si můžete zřídit anonymní bankovní účet.
  3. ochrana majetku – díky offshore společnosti budete právně chránění před nezákonnými nároky věřitelů, státních institucí a v neposlední řadě rodinných příslušníků.
  4. prestiž – obchodujete-li s mezinárodními partnery, bude vaše společnost mnohem důvěryhodnější než neznámá česká společnost. Offshore společnosti mají renomé!

Jak probíhá založení firmy v daňovém ráji?

Chystáte se koupit letenku a vyrazit do země zaslíbené? V rámci dovolené, proč ne. Nicméně založení offshore společnosti se bez vaší fyzické přítomnosti zcela obejde. Jednoduše kontaktujete odborníky, kteří se zakládáním firem v offshore jurisdikcích zabývají a na základě konzultace (osobně či online) provedete objednávku. Proces založení zabere cca 1 den a do 3 – 5 dní obdržíte příslušné dokumenty. Další informace o offshore podnikání najdete na www.ioffshore.cz. Společnost Winston Wolfe & Co nabízí komplexní služby a zakládá společnosti ve všech výše zmíněných daňových rájích.

Publikováno: 19. 03. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: anonymní bankovní účet | offshore podnikání | offshore společnosti