Látkové rolety den a noc – moderní alternativa k závěsům a záclonám

Látkové rolety den a noc – moderní alternativa k závěsům a záclonám

Nedávno jsem četla zajímavý průzkum, co by mladí lidé při zařizování bytu postrádali a co vlastně ani doma mít nechtějí. Jsou to záclony. Ty už skutečně vyšly z módy a jejich alternativou jsou moderní rolety na okna různých typů. Protože přece jen, po životě zcela odhaleném lidem z protilehlých bytů nikdo z nás netouží.

Textilní rolety jako součást textilních dekorací celého bytu

Móda pro okna se již měnila mnohokrát. Snad nejzvláštnější byla polistopadové éra hliníkových žaluzií v pestrých barvách, ke kterým však lidé neodolali věšet i krajkové záclony, nebo dokonce ještě přidat starší závěs se vzory. Styl se však naštěstí zjednodušil a stále častěji se jako řešení objevuje vkusná alternativa k žaluziím i závěsům současně – textilní rolety. Rolety si častěji spojujeme s řešením pro střešní okna. Tak to však rozhodně není. Moderním oknům, a dokonce i replikám oken v historické zástavbě, mnohdy sluší textilní rolety mnohem více než záclony. Rolety se nabízí jako vnitřní i venkovní, avšak ty textilní jsou vždy určeny pro vnitřní umístění. Barevně nebo i vzorem se dají krásně ladit do barev a stylu celého interiéru.

Látkové rolety den a noc – znáte je?

Optimální roletou je taková, která dokáže nahradit jak záclonu, tak závěs. Nabízet by tedy měla průnik denního světla i možnost zatemnění. Je takové řešení reálné? Ano, je. Roletám s těmito vlastnostmi se říká „den a noc“. Na roletě den a noc se střídají transparentní a zatemňovací pruhy. Jejich šířka se liší podle typu zvolené tkaniny a jejího vzoru. Překrýváním pruhů při manipulaci s roletou dochází k zatemňování. Samotná látka rolety se roluje do malého nenápadného obalu v horní části okna. Roleta tak nepůsobí nijak rušivě. Právě naopak. Vnitřní látkové rolety, ale i vnitřní elektrické látkové rolety den a noc nabízí v několika barvách firma MK Rolety Martin Knittich. Zejména pokud zařizujete novostavbu v okolí Prahy nebo Plzně, nebo děláte důkladnou rekonstrukci, je vhodné MK Rolety oslovit a vyžádat si nabídku přesně na míru vašim potřebám. Nechte si vyhotovit rolety den a noc na míru. Jsou moderní, praktické a dobře vypadají.

Publikováno: 27. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: rolety den a noc