Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Látkové rolety den a noc – moderní alternativa k závěsům a záclonám

Nedávno jsem četla zajímavý průzkum, co by mladí lidé při zařizování bytu postrádali a co vlastně ani doma mít nechtějí. Jsou to záclony. Ty už skutečně vyšly z módy a jejich alternativou jsou moderní rolety na okna různých typů. Protože přece jen, po životě zcela odhaleném lidem z protilehlých bytů nikdo z nás netouží.

Textilní rolety jako součást textilních dekorací celého bytu

Móda pro okna se již měnila mnohokrát. Snad nejzvláštnější byla polistopadové éra hliníkových žaluzií v pestrých barvách, ke kterým však lidé neodolali věšet i krajkové záclony, nebo dokonce ještě přidat starší závěs se vzory. Styl se však naštěstí zjednodušil a stále častěji se jako řešení objevuje vkusná alternativa k žaluziím i závěsům současně – textilní rolety.

Rolety si častěji spojujeme s řešením pro střešní okna. Tak to však rozhodně není. Moderním oknům, a dokonce i replikám oken v historické zástavbě, mnohdy sluší textilní rolety mnohem více než záclony. Rolety se nabízí jako vnitřní i venkovní, avšak ty textilní jsou vždy určeny pro vnitřní umístění. Barevně nebo i vzorem se dají krásně ladit do barev a stylu celého interiéru.

Látkové rolety den a noc – znáte je?

Optimální roletou je taková, která dokáže nahradit jak záclonu, tak závěs. Nabízet by tedy měla průnik denního světla i možnost zatemnění. Je takové řešení reálné? Ano, je. Roletám s těmito vlastnostmi se říká „den a noc“.

Na roletě den a noc se střídají transparentní a zatemňovací pruhy. Jejich šířka se liší podle typu zvolené tkaniny a jejího vzoru. Překrýváním pruhů při manipulaci s roletou dochází k zatemňování. Samotná látka rolety se roluje do malého nenápadného obalu v horní části okna. Roleta tak nepůsobí nijak rušivě. Právě naopak. Vnitřní látkové rolety, ale i vnitřní elektrické látkové rolety den a noc nabízí v několika barvách firma MK Rolety Martin Knittich.

Zejména pokud zařizujete novostavbu v okolí Prahy nebo Plzně, nebo děláte důkladnou rekonstrukci, je vhodné MK Rolety oslovit a vyžádat si nabídku přesně na míru vašim potřebám. Nechte si vyhotovit rolety den a noc na míru. Jsou moderní, praktické a dobře vypadají.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *