Za starý katalyzátor můžete dostat i několik tisíc korun!

Za starý katalyzátor můžete dostat i několik tisíc korun!

Katalyzátory neboli slangově katy, nejsou v automobilech pro nic za nic. Podílí se na snižování množství škodlivin, které vznikají při spalování pohonných hmot. Škodlivé látky přeměňují na méně škodlivé – tato chemická reakce je možná díky přítomnosti tenké vrstvy drahých kovů. Postupem času se ale vrstvička ztenčuje a katalyzátor přestane plnit svou funkci. Co pak s ním? Rozhodně ho nevyhazujte. Nefunkční katalyzátor můžete prodat a vydělat na něm několik set až tisíc korun!

Jak dlouho katalyzátor vydrží v provozu?

Americká legislativní úprava CleanAir praví, že katalyzátor vydrží v provozu cca 128 tis. km. Ovšem pozor, jde o hodnotu, která platí pro nové vozy. V praxi je výměna nutná po zhruba 100 tis. km a v případě starších vozidel ještě dříve. Ale jak jsme již zmínili výše, není jediný důvod jej vyhazovat. Specializované firmy vykupují katalyzátory kvůli vrstvičce drahých kovů.

Jakou částku můžete vydělat na starém katalyzátoru?

Přesnou cenu za výkup katalyzátorů nejde určit, protože závisí na množství drahých kovů. Katalyzátor, na kterém už nezůstalo téměř nic, velkou hodnotu nemá. Ale třeba máte v garáži nepojízdný automobil, který už nehodláte opravit. Pokud je v něm funkční katalyzátor, dostanete za něj třeba i několik tisíc korun. Cena se tedy pohybuje v řádu set až tisíc.

Okamžitý výkup katalyzátorů přímo u vás doma

Chcete-li na svém katalyzátoru vydělat co nejvíc, budete se muset poohlédnout po někom, kdo vám nabídne co nejvyšší cenu. Ale proč ztrácet čas hledáním výkupny, když se můžete obrátit na KOLTOM s.r.o.? Disponujete-li větším množstvím katalyzátorů, pak proběhne nacenění přímo u vás doma. Peníze dostanete ihned na ruku a o katalyzátor bude následně dobře postaráno – bude ekologicky zlikvidován. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte na www.vykup-katalyzatoru.info.

Publikováno: 20. 10. 2014

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: výkup katalyzátorů