Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Léčivé účinky konopí jsou nezpochybnitelné

Zdá se, že konopí u nás svítá na lepší časy. Na kontroverzní rostlinku se u nás v minulosti koukalo skrz prsty, ale v posledních letech se její léčivé účinky dostaly pod kůži i českým „konzervám“. A to doslova – konopné extrakty užívají i ti, kteří o nich ještě nedávno nechtěli ani slyšet a dnes na nedají dopustit. Bylo na čase, protože cannabis patřila mezi léčiva již ve starověké Číně a dokonce i ve středověké Evropě. Do ústraní se stáhla až na konci devatenáctého století, kdy byla hanlivě označována jako „pekelný dým“ a „ďáblův dech“. Naštěstí ji do hry opět dostalo hnutí hippies a legendární politický aktivista Jack Herrer.

Pokud jste se mylně domnívali, že se konopí používá jen k výrobě marihuany, šeredně jste se spletli. Podle některých studií jde o vůbec nejužitečnější bylinu a její využití je skutečně pestré – lze ji využít jako palivo, vyrábět z ní oblečení a v neposlední řadě medikamenty. A u těch dnes zůstaneme. Zajímá vás, v čem je prospěšná konopný olej a pro dokáže konopná mast?

Konopí vás zbaví akné, lupénky i popálenin

Mezi nejzajímavější účinky konopí patří jeho antibiotické a tedy protizánětlivé účinky. Kanabinoidy působí podobně jako bílé krvinky a likvidují látky, které v organismu nemají co dělat.

Konopné extrakty jsou velmi účinné pro léčbu vředů a bradavic a většinou se jim podaří bezbolestně odstranit mutující a nezdravé buňky. Nedají na ně dopustit ani lidé, kteří setkali s popáleninou. Konopná mast urychluje hojení, ale musí být aplikována bezprostředně poté, co k popálení dojde. Ideálně do několika minut.

Konopné masti jsou nepřekonatelné tak v léčbě lupénky a u některých pacientů onemocnění zmizelo úplně. Mimo jiné výrazně zlepšují vzhled jizev a jsou vynikajícím prostředkem pro léčbu akné.

Bylina mírní příznaky vážných nemocí

A mohli bychom pokračovat do nekonečna. Výtažky z konopí některým pacientům pomohly ke zlepšení činnosti orgánů, zmírnily příznaky AIDS, srdeční arytmie, herpesu a zeleného zákal. Další úspěch bylina cannabis zaznamenala v boji s leukémií a parkinsonovou chorobou. A na zmíněný konopný olej nedají dopustit ani kuchaři, kteří ho s oblibou používají k dochucení jídel. Je zdrojem obrovského množství důležitých látek a řadí se mezi nejúčinnější doplňky stravy.

Konopí je předmětem intenzivního výzkumu a světové kapacity pravidelně avizují nová zjištění. Farmaceutický průmysl si na poptávku po konopných produktech rychle zvykl a v současné době na ně narazíte na každém kroku. Další informace o jednotlivých produktech získáte v e-shopu http://www.navratkuzdraviu.sk/c/liecive-konope, kde si je můžete také objednat.