Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Léčivé účinky konopí jsou nezpochybnitelné

Zdá se, že konopí u nás svítá na lepší časy. Na kontroverzní rostlinku se u nás v minulosti koukalo skrz prsty, ale v posledních letech se její léčivé účinky dostaly pod kůži i českým „konzervám“. A to doslova – konopné extrakty užívají i ti, kteří o nich ještě nedávno nechtěli ani slyšet a dnes na nedají dopustit. Bylo na čase, protože cannabis patřila mezi léčiva již ve starověké Číně a dokonce i ve středověké Evropě. Do ústraní se stáhla až na konci devatenáctého století, kdy byla hanlivě označována jako „pekelný dým“ a „ďáblův dech“. Naštěstí ji do hry opět dostalo hnutí hippies a legendární politický aktivista Jack Herrer.

Pokud jste se mylně domnívali, že se konopí používá jen k výrobě marihuany, šeredně jste se spletli. Podle některých studií jde o vůbec nejužitečnější bylinu a její využití je skutečně pestré – lze ji využít jako palivo, vyrábět z ní oblečení a v neposlední řadě medikamenty. A u těch dnes zůstaneme. Zajímá vás, v čem je prospěšná konopný olej a pro dokáže konopná mast?

Konopí vás zbaví akné, lupénky i popálenin

Mezi nejzajímavější účinky konopí patří jeho antibiotické a tedy protizánětlivé účinky. Kanabinoidy působí podobně jako bílé krvinky a likvidují látky, které v organismu nemají co dělat.

Konopné extrakty jsou velmi účinné pro léčbu vředů a bradavic a většinou se jim podaří bezbolestně odstranit mutující a nezdravé buňky. Nedají na ně dopustit ani lidé, kteří setkali s popáleninou. Konopná mast urychluje hojení, ale musí být aplikována bezprostředně poté, co k popálení dojde. Ideálně do několika minut.

Konopné masti jsou nepřekonatelné tak v léčbě lupénky a u některých pacientů onemocnění zmizelo úplně. Mimo jiné výrazně zlepšují vzhled jizev a jsou vynikajícím prostředkem pro léčbu akné.

Bylina mírní příznaky vážných nemocí

A mohli bychom pokračovat do nekonečna. Výtažky z konopí některým pacientům pomohly ke zlepšení činnosti orgánů, zmírnily příznaky AIDS, srdeční arytmie, herpesu a zeleného zákal. Další úspěch bylina cannabis zaznamenala v boji s leukémií a parkinsonovou chorobou. A na zmíněný konopný olej nedají dopustit ani kuchaři, kteří ho s oblibou používají k dochucení jídel. Je zdrojem obrovského množství důležitých látek a řadí se mezi nejúčinnější doplňky stravy.

Konopí je předmětem intenzivního výzkumu a světové kapacity pravidelně avizují nová zjištění. Farmaceutický průmysl si na poptávku po konopných produktech rychle zvykl a v současné době na ně narazíte na každém kroku. Další informace o jednotlivých produktech získáte v e-shopu http://www.navratkuzdraviu.sk/c/liecive-konope, kde si je můžete také objednat.