LED žárovky: Ještě je nemáte? Přečtěte si, v čem jsou bezkonkurenční

LED žárovky: Ještě je nemáte? Přečtěte si, v čem jsou bezkonkurenční

O LED technologii se hovoří jako o osvětlení nové generace. A jsou k tomu hned dva velké důvody – ekologický a ekonomický charakter. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí a dlouhodobé úspořy energie však stojí za zmínku i další výhody. Seznámíme vás s nimi v tomto článku.

Úspora energie

Hledáte způsob, jak snížit výdaje za energie? LED-žárovky jsou oproti jiným světelným zdrojům až o 90 % úspornější. K provozu potřebují jen zanedbatelné množství energie a z dlouhodobého hlediska vám ušetří spoustu peněz. Na pracovišti zase přijdou vhod kvalitní LED panely, které poskytují dostatek světla i ve větších prostorách.

Dlouhá životnost

Nebaví vás neustále měnit žárovky? Díky LEDkám nebude muset, protože mají životnost desítky tisíc hodin. Kvalitní žárovky běžně svítí kolem 50 000 hodin, což je oproti ostatním typům mnohonásobně více. Přispívá k tomu také vysoká odolnost vůči vibracím a mechanickému poškození. Neškodí jim ani časté zapínání a vypínání.

Vysoká účinnost

LED osvětlení má zhruba desetkrát větší účinnost než klasické žárovky a asi dvojnásobnou oproti zářivkám. Proto nachází uplatnění v bateriemi napájených a v úsporných zařízeních. Na plný výkon svítí bezprostředně po zapnutí – nemusíte čekat jako v případě žárovky.

Šetrnost k životnímu prostředí

V osvětlení na bázi LED technologie nenajdete žádné toxické látky, které by mohly zatěžovat životní prostředí. Z tohoto důvodu se může používat i v prostředí, kde by únik takových látek znamenal velký problém. Mimo to nevyzařuje ani UV záření, takže je vhodné pro osvětlování předmětů citlivých na emise (např. v galeriích, muzeích apod.). A ani tím výhody LED osvětlení nekončí. Na seznamu by neměla chybět ani zmínka o efektivním světelném toku (možnost soustředění světla na určité místo), lepším regulace a stmívání, kompaktní rozměry a nízká pracovní teplota. Potřebujete snad něco více?

Publikováno: 22. 11. 2017

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: výhody led technologie | výhody led žárovek