Co všechno obnáší práce realitního makléře?

Co všechno obnáší práce realitního makléře?

V dětství jste pravděpodobně snili o úplně jiném povolání, než je zrovna realitní makléř. Pokud si představujete, že realitní makléř chodí pouze po prohlídkách nemovitostí a každý měsíc shrábne sto tisíc korun, potom jste na omylu. Opravdu nemá tak jednoduchý život, peníze si musí doslova vydřít.

Jakou má realitní makléř náplň práce?

Jak tedy vypadá práce realitního makléře? Zažitou představou je, že vstává v 10 hodin ráno, pracuje sotva tři hodiny denně a bere neskutečné peníze. Ovšem realitní makléř se stává asistentem každého zákazníka, který prahne po vlastním bydlení. Pomůže s finančními i právními záležitostmi. Zároveň je jeho úkolem vyjednávat cenu, zprostředkovat prodej či pronájem, obstarat všechny smlouvy a podobně. Úspěšný realitní makléř musí mít dobře nastavený time management. Stále si ještě myslíte, že nemá realitní makléř práce dost? Jelikož každý má jiné představy o bydlení, musí realitní makléř pátrat a hledat nabídku, která odpovídá požadavkům a preferencím klienta, a to zabere desítky hodin.

Jak vypadá běžný pracovní den makléře?

Pokud si stále nedokážete představit, jak probíhá pracovní den realitního makléře, trochu vám ho načrtneme. Realitní makléř není sedavé zaměstnání, člověk je neustále v terénu. Jezdí z města do města, sjednává si schůzky v čase, který vyhovuje zákazníkovi, protože se řídí většinou heslem náš zákazník, náš pán. Plat realitního makléře je tedy zasloužený.

Jak se stát realitním makléřem?

Jestliže máte dobré komunikativní a prodejní dovednosti, jste pro pozici realitního makléře jako stvoření. Společnost RE/MAX Anděl sice neslibuje ihned vysněné výdělky, ale pomůže vám v kariérním růstu. Odměna se odvíjí od toho, kolik uzavřete transakcí. Z každého prodeje dostanete určitá procenta, a to až 80 %. Hledáte-li fráze jako realitní makléř plat, navštivte spíše rovnou web realitní firmy, u které chcete pracovat, protože každá má jiný systém odměňování.