Úsměv sluší každému, se zdravým chrupem ještě o něco víc!

Úsměv sluší každému, se zdravým chrupem ještě o něco víc!

Úsměv sluší každému, to je jasná věc. Když jsou ale při něm vidět zkažené zuby nebo jich dokonce pár chybí, rozhodně to není ono. Patříte snad mezi lidi, kteří si raději dávají ruku před pusu, když je něco rozesměje? Najděte si dobrého stomatologa. Neznáte? Stoprocentně vám pomůže návštěva zubní chirurgie Ostrava.

Chybějící zub? Odborník jej hravě nahradí

Každému se může stát, že přijde o zub. Nezáleží na pohlaví, věku ani povolání. Pokud se zub zkazí kvůli nedostatečné dentální hygieně, je vina především na vaší straně, když ovšem vypadne v důsledku nějaké infekce nebo si ho vyrazíte při nehodě, už je to spíše shoda nešťastných náhod a okolností. Ať je příčina jakákoli, chybějící zub není nic příjemného. Ztěžuje příjem potravy, přední zuby znemožňují také vyslovování některých souhlásek a také kazí zmiňovaný úsměv. Dá se chybějící zub nahradit? Samozřejmě, že ano. Podívejte se na zubní implantáty Havířov nebo zubní implantáty Nový Jičín a bude vám jasnější, jaké změny můžete docílit zákrokem u specialisty. Šikovný zubař vám úsměv napraví. Chybějící zuby se dají napravit třemi různými způsoby: jsou jimi snímací protéza, můstek a implantát. Snímací protéza výrazně omezuje komfort žvýkání, obvykle se jedná pouze o dočasné řešení, které se později nahradí dalšími variantami zubní náhrady. Můstek je stabilnější, ovšem i ten má své nedostatky. Náročné je například jeho čištění.

Zubní implantát

Zubní implantát je nejlepším řešení při nahrazování chybějícího zubu. Jde o titanové šrouby, které mají za úkol suplovat zubní kořeny. Jejich povrch je speciálně upraven tak, aby byl co nejcitlivější k dásním. Zavedení implantátu je chirurgický zákrok. Probíhá rychle a bezbolestně. Poté je třeba několik týdnů počkat, než zaroste do čelisti. Nakonec se na něj upevní zubní korunka. Více vám prozradí zubař Ostrava v rámci osobní konzultace.

Publikováno: 06. 10. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam