Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Levné MP3 přehrávače nejen pro děti

MP3 přehrávač, zařízení, které slouží k poslechu audio souborů ve formátu MP3, netřeba představovat. „Empétrojky“ jsou fenomén, který se navždy zapsal do historie moderního záznamu hudby a díky svým vlastnostem umožnil šíření audionahrávek na internetu. Historií se ale budeme zabývat někdy jindy a dnes se zaměříme na MP3 přehrávače. Přesněji velmi, ale opravdu velmi levné modely, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádu desetikorun. Přestaňte kontrolovat kalendář, skutečně není 1. dubna!

iPod od Apple, modely od iRiver nebo Sony – MP3 přehrávače těchto značek jsou synonymem nejvyšší kvality a hudební fajnšmekři na ně nedají dopustit. Naproti high-endovým modelům ale stojí levné MP3 přehrávače, jejichž cena je skandálně nízká. A přestože zařízení s cenou do sta korun v žádném případě nemůže konkurovat drahým MP3 přehrávačům, nejde o vyhozené peníze a věříme, že si svou cílovou skupinu stoprocentně najde.

Na nákupu za hubičku aneb testování extrémně levného přehrávače

Prozkoumali jsme nabídku specializovaného e-shopu s všeříkajícím názvem mp3levne.cz a našli v ní několik modelů v mnoha barevných variantách. Cena nejlevnějšího MP3 přehrávače činí 79 Kč, sada ale neobsahuje USB kabel. A tak jsme se „rozšoupli“, připlatili dalších 20 Kč a pořídili si MP3 přehrávač včetně kabelu. Na to, že jde o čínský noname (výrobce je neznámá firma Tobestar), měl až překvapivě pěknou krabičku, v jejichž útrobách se skvěl černý MP3 přehrávač, sluchátka a zmíněný kabel. A zatímco sluchátka vypadala jako typická „chrastítka“, samotný MP3 přehrávač budí slušný dojem, který umocňuje hliníkové tělo.

Hliníkové šasi nás skutečně příjemně překvapilo a zaručuje mnohem větší odolnost než plast. Díky hliníkovému clipu lze MP3 přehrávač upevnit za opasek nebo část oděvu a pomalu se dostáváme k cílové skupině uživatelů, kterým by se levný Číňan mohl hodit. Ještě předtím se ale zaměříme na kvalitu reprodukovaného zvuku a ovládání.

Levný MP3 přehrávač z Číny nemá interní paměť, ale podporuje microSD/TF karty (nejsou součástí balení) s kapacitou do 8 GB. Ovládání je velmi jednoduché a probíhá pomocí dvou kruhových tlačítek. Vnitřní kruhové tlačítko má funkci play/pause a vnější slouží k přepínání stop a redukci hlasitosti. Žádné jiné tlačítko (vyjma on/off na boční straně přístroje) na MP3 přehrávači nenajdete.

Nahráli jsme tedy pár MP3 na SD kartu a zasnuli do přehrávače konektor sluchátek. Pozor, soubory nesmí být ve složkách, jinak se budou přehrávat v náhodném režimu a ne chronologicky tak, jak jsou za sebou na paměťové kartě.

Pustili jsme první skladbu a na chvíli se zaposlouchali. Upřímně řečeno, od sluchátek jsme zázraky nečekali a proto jsme nebyli zklamáni, když se nekonaly. Reprodukce nebyla nejhorší (respektive s přimhouřenýma očima šlo skladbu poslouchat) a na nejvyšší stupeň hlasitosti nebyl slyšet výrazný šum nebo chrastění. Zvuk však nebyl příliš čistý na nejnižší stupeň a celková kvalita byla ve vesměs průměrná. Suma sumárum, i se standardními sluchátky je poslech možný.

V poslední fázi recenze jsme vyzkoušeli kvalitní značková sluchátka Koss a právě v tomto ohledu nás levný MP3 přehrávač mile překvapil. Zvuk se nedal s předchozími sluchátky srovnat, což nás přesvědčilo o tom, že koupě velmi levného MP3 přehrávače má smysl.

Levný přehrávač je ideálním společníkem pro sportovce, kteří by neradi riskovali poškození dražšího přístroje, ale také perfektní dárek pro menší děti. Ty si s elektronikou rozumí, ale často se k ní nechovají příliš šetrně a není proto důvod utrácet spoustu peněz za dražší model, jehož funkce tak jako tak nevyužijí.

A když už jsme u těch dětí, v e-shopu mp3levne.cz seženete i mnohem nápaditější kousky. Levné MP3 přehrávače pro děti mají podobu autíčka, berušky či fotbalového míče a předpokládáme, že se budou dětem líbit. Pokud víte o výhodnějším nákupu za necelou stokorunu, dejte nám vědět…