Jak vybrat nebankovní společnost, která vám opravdu (a výhodně) půjčí?

Jak vybrat nebankovní společnost, která vám opravdu (a výhodně) půjčí?

Nedostatek finančních prostředků lze řešit hned několika způsoby. Pokud peníze potřebujete co možná nejdříve, nezbude vám, než si je od někoho půjčit. Ideálně o příbuzných nebo dobrého kamaráda, který si nebude účtovat vysoké poplatky a poskytne vám finanční injekci bez úrokového navýšení. Na druhou stranu platí, že peníze rozvrací dobré vztahy a v dnešní době vám bezplatně půjčí málokdo. Další možností je některý z mnoha bankovních ústavů, které jsou symbolem přívětivých podmínek a přijatelných úrokových sazeb. Banky se sice v posledních letech zlepšily a vyřizování úvěru není tak náročné jako kdysi. Ale... Máte-li zálusk na bankovní půjčku, smiřte se s tím, že si vás banka pořádně „proklepne“. Budete muset doložit výši příjmů a navíc se bude posuzovat vaše platební morálka. Klienti se zápisem v registru u většiny bank nemají šanci a zavře-li banka dveře i před vámi, budete se po půjčce muset poohlédnout v nebankovním sektoru. Máte strach?

Jak rozlišit dobrou a špatnou nebankovní společnost?

Nebankovní společnosti lze rozdělit na několik skupin. V té první jsou subjekty, které v nebankovní sféře působí nějaký ten pátek, mají dobré jméno a jejich produkty směle konkurují bankovním půjčkám. V té druhé najdete lichváře a podvodníky, kteří se z vás budou snažit dostat i to málo, co vám zbylo. A jak je rozlišíte? Poměrně jednoduše – kvalitní nebankovní společnost figuruje v ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace), která na jejich praktiky dohlíží a reguluje podmínky ve prospěch klientů. Dalším indikátorem jsou uživatelské recenze – pokud se vámi vyhlídnutá nebankovní společnost nenachází v ČLFA, vyhledejte si o ní všechny dostupné informace na internetu. Solidní věřitel disponuje webovými stránkami, na kterých si můžete prohlédnout kompletní podmínky i smlouvu o půjčce.

Chcete nejvýhodnější podmínky? Využijte srovnání půjček!

Nabízí se však otázka, jak mezi vybranými nebankovními společnostmi zvolit tu nejlepší. A i na tu existuje jednoznačná odpověď – nenechte se unést dostupností a dříve než podepíšete smlouvu, srovnávejte! Na internetu je k dispozici množství webů, které nabízí bezplatné srovnání půjček. Zpravidla jde pouze o kvalitní produkty a vy získáte ucelený přehled o úrokových sazbách, poplatcích a době splatnosti. Přehledná tabulka vaše rozhodování výrazně usnadní a vy si vyberete půjčku, která bude vyhovovat vašim představám.

Tip na závěr

Vyhněte se nabídkám soukromých věřitelů, kteří nabízí půjčky prostřednictvím inzerce v letácích. Tito věřitelé většinou nemají vlastní web a na kontaktním telefonním čísle vás přesměrují na další linku s velmi drahým tarifem. Od těchto subjektů žádné peníze nedostanete a naopak se přeplatíte na účtu za telefon. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, najdete pouze na internetu.