Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Malá siesta na houpací síti

Letní a teplejší období umí člověka zvednout z prostorů bytu a doslova ho vyžene ven. Po pravdě, občas je příjemné pobýt venku, ale únava nemusí chtít ustoupit. Při odpočinku vám pomohou houpací sítě, které jednoduše zavěsíte na zahradě nebo je upevníte do stojanů a můžete se věnovat jak relaxaci, tak pobytu na čerstvém vzduchu. Houpání má uklidňující efekt a navíc je příjemné i zádům – nebudou vás bolet. Polehávání není problém vyměnit za sezení a i v tomto případě se nemusíte loučit s příjemným houpáním sem a tam.

Vaše záda si nejlépe odpočinou, když ležíte napříč – na šířku sítě. Rovněž je vyhovující úhlopříčná poloha – na délku sítě, kdy je hlava na jedné straně a nohy na druhé. K jemnému pohupování houpací sítě využijete pružiny z pozinkované oceli. Ani venkovní prostředí vám nebrání si pořídit houpací síť, zavěšovanou do kovového nebo dřevěného stojanu. Stojany jsou skládací, velké masivní i s pevnou konstrukcí. Pro výběr je důležité se rozhodnout, zda budete mít houpací síť v interiéru nebo v exteriéru. Ven se totiž hodí zcela jiné materiály.

Do venkovního prostředí se na houpací sítě využívají hlavně směsové látky a polyester. Tyto materiály se vyznačují lehkostí, pevností, dobře odolávají vodě a nepodléhají UV záření. Navíc se jednoduše udržují a při používání jsou velmi příjemné.

Při výběru se zaměřte i na koncové závěsy. Úvazy houpacích sítí se zhotovují z nylonu a polyesteru, nepostrádají tedy velkou nosnost.

Houpací sítě na zahradě poslouží k zábavě pro celou rodinu. Dopoledne se v ní mohou vydovádět děti, odpolední siestu si dopřeje tatínek a maminka se bude v klidu oddávat čtení knize večer pod stromy se šustícím listím. Houpací sítě vám dovolí dál nesoupeřit s mokrou trávou, nerovností terénu, kamínky, kořeny nebo s různým hmyzem. Nad zemí budete ukolébáni do naprosté pohody.