Máte balkon? Vyměňte starý za nový!

Máte balkon? Vyměňte starý za nový!

Pamatujete na akci „vyměňte staré za nové“? V marketingovém boomu nového tisíciletí šlo o obměnu vozového parku s cílem podpořit české automobilky s přáním, aby nám na cestách nejezdily třicet let staré vraky. Dnes se starý dobrý slogan vrací na světlo boží proto, aby zamezil dosluhujícím balkonům padat lidem na hlavy. Stávající paneláky, výdobytek socialistické architektury, byly původně koncipovány na životnost 30 až 40 let. Ruku na srdce, ta je ve většině případů za nimi a domy (ne-)vesele slouží dál. Některé se zateplily, jiné obměnily facelift pomocí barevnosti, ale na balkony se jaksi zapomnělo. Pouhé jednotky procent majitelů bytů vnímá, že ani původní balkon není nesmrtelný a je potřeba ho dostat do formy.

Dobrý balkon = bezpečný balkon

Móda balkonů nebyla pouze nějakým sezónním komunistickým výstřelkem. Balkony a lodžie jsou stále vnímány jako bonus bytového hospodářství a kdo jej vlastní, má zásadní finanční zhodnocení. Aby byl i po letech váš balkon v kondici, neváhejte jej nechat zrevidovat a případě sebemenší pochybnosti investujte do jeho výměny. PEKSTRA nabízí řešení pro každý bytový dům, nehledě na způsob ukotvení. Typickým řešením jsou závěsné balkony, které mají vlastní nosní konstrukci a mohou využít stávajícího kotvení nebo svůj půdorys ještě víc rozšířit. Výměna starých balkonů za nové je v Pekstra naprosto legitimní záležitostí.

Praktičnost i elegance

Kromě klasiky vám mohou být nabídnuty balkony ukotvené stropními táhly, které jsou vhodné především pro domy, jež nemají nosné obvodové zdivo. Navíc jsou velmi esteticky vzhledné, takže bytovým dům tímto designem dostane nový look. Odborníci z Pekstra se nezaleknou ani atypických řešení. Vše záleží pouze na přání klienta a statického posouzení únosnosti stavby. Nabídka balkonů a lodžií je velmi rozmanitá a zakázková výroba zvládne vyhotovit produkt přesně podle výběru a přání klienta. Vyberte si půdorys, rozměr, provedení i doplňky a dostanete balkon „na klíč“ i s montáží.

Publikováno: 24. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam