Víte, jak správně vybrat dětské povlečení?

Víte, jak správně vybrat dětské povlečení?

Obsah článku:
  1. Materiál
  2. Design
  3. Zapínání
Vybíráte dětské povlečení a ztrácíte se v nepřeberném množství textilií, které jsou v současné době k mání? Pak se vám bude hodit tento praktický manuál na téma „jak vybrat dětské povlečení“. Prozradíme vám, na co si dát při nákupu pozor a která kritéria rozhodně nesmíte podcenit. Pamatujte si, že vhodně zvolené povlečení významně ovlivní kvalitu spánku vašeho dítěte.

Materiál

Naprostým základem je kvalitní postel a matrace. Trojúhelník perfektního spánku uzavírá prvotřídní povlečení. Jenomže po kterém materiálu sáhnout? Nejprodávanější je dětské povlečení z kvalitní bavlny, která je příjemná na dotek a savá. Snad jedinou nevýhodou bavlněného povlečení je nutnost žehlení, ale pozitiva tento drobný nedostatek plně vyvažují.

Design

Povlečení z bavlny má ve své kategorii zdaleka největší zastoupení velikostí a vzorů. U specializovaných prodejců dostanete na výběr z neuvěřitelně pestré nabídky motivů, a to jak pro děti předškolního věku, tak i pro školáky a studenty. Atraktivní je především dětské povlečení do velké postele – která holčička by nechtěla usínat pod povlečením s motivy Ledového království, Monster High nebo disneyovky Princezny? Pro kluky je jako stvořené povlečení s potiskem hrdinů ze Star Wars, Spidermana a Angry Birds. Na motivech je jasně vidět, že výrobci bedlivě sledují trendy a nabízí povlečení, které rozzáří moderní dětský pokoj. Na druhou stranu však nechybí ani klasika, například v podobě českého Krtka.

Zapínání

Při výběru dětského povlečení nepodceňujte způsob zapínání. Praktičtější než knoflíčky je zip, a to především pro nejmenší děti. Dětské povlečení do postýlky se zipem minimalizuje riziko, že dítě prostrčí do povlečení nožičku. Zároveň se lépe mění na čisté. Tip: Nyní již víte, na co si dát při výběru dětského povlečení pozor. Poohlédněte se po něm na www.rodinnebaleni.cz, kde ho seženete za skvělou cenu!

Publikováno: 07. 05. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat dětské povlečení | jak vybrat povlečení pro děti