Máte obavy z rekonstrukce či revitalizace panelového nebo bytového domu?

Máte obavy z rekonstrukce či revitalizace panelového nebo bytového domu?

Majitelé panelových a bytových domů to nemají jednoduché. I tyto objekty si samozřejmě vyžadují pravidelnou údržbu a s přibývajícími roky se stupňuje nutnost rekonstrukce nebo revitalizace. Možná jste v podobné pozici i vy, ale nejste si jistí, jak celou akci provést co nejekonomičtěji. Pokud netušíte, co všechno vás v rámci rekonstrukce čeká, obraťte se na někoho, kdo vám podá pomocnou ruku. Na odborníky, kteří pro vás zajistí hladký průběh a povedou vás takříkajíc za ručičku od A do Z. Najdete je ve společnosti CERPAD.

Co je to CERPAD?

CERPAD (Centrum regenerace panelových domů) je sdružení odborníků a systémových výrobců, kteří se podílí na rozvoji a rozšiřování technické a uživatelské problematiky bydlení v panelových a bytových domech. Zabývají se jejich provozem, údržbou, opravami, ale také optimalizací nákladů. Navrhují průběh rekonstrukce panelových domů tak, aby byl výsledek rekonstrukce či výstavby energeticky úsporný a tedy šetrný k vaší kapse. CERPAD poskytuje služby spjaté s energetickým poradenstvím a optimalizaci nákladů na energie a služby spojené s bydlením.

Průkaz energetické náročnosti budovy (energetický štítek)

Na CERPAD se můžete obrátit ohledně posouzení energetického stavu objektu, které je prvním krokem před plánovanou rekonstrukcí. Chystáte-li se revitalizovat, můžete si nechat vypracovat návrh na zateplení a další úpravy. Samozřejmostí je i vystavení průkazu energetické náročnosti budovy (nesprávně také energetický štítek), který je od roku 2013 povinný pro každý bytový dům.

Možná máte právo na dotace, tak je využijte!

A ani tím služby Centra regenerace panelových domů nekončí. Samozřejmostí je i poradenství a pomoc v oblasti získání dotací. Pokud vás zajímá, jaké jsou aktuální možnosti dotace na zateplení, které vám pomohou optimalizovat náklady v případě revitalizace vnějšího pláště, podívejte se na www.cerpad.cz. Najdete zde také informace ohledně oblíbené dotace na kotle a dalších programů a fondů.