Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Máte obavy z rekonstrukce či revitalizace panelového nebo bytového domu?

Majitelé panelových a bytových domů to nemají jednoduché. I tyto objekty si samozřejmě vyžadují pravidelnou údržbu a s přibývajícími roky se stupňuje nutnost rekonstrukce nebo revitalizace. Možná jste v podobné pozici i vy, ale nejste si jistí, jak celou akci provést co nejekonomičtěji. Pokud netušíte, co všechno vás v rámci rekonstrukce čeká, obraťte se na někoho, kdo vám podá pomocnou ruku. Na odborníky, kteří pro vás zajistí hladký průběh a povedou vás takříkajíc za ručičku od A do Z. Najdete je ve společnosti CERPAD.

Co je to CERPAD?

CERPAD (Centrum regenerace panelových domů) je sdružení odborníků a systémových výrobců, kteří se podílí na rozvoji a rozšiřování technické a uživatelské problematiky bydlení v panelových a bytových domech. Zabývají se jejich provozem, údržbou, opravami, ale také optimalizací nákladů. Navrhují průběh rekonstrukce panelových domů tak, aby byl výsledek rekonstrukce či výstavby energeticky úsporný a tedy šetrný k vaší kapse.

CERPAD poskytuje služby spjaté s energetickým poradenstvím a optimalizaci nákladů na energie a služby spojené s bydlením.

Průkaz energetické náročnosti budovy (energetický štítek)

Na CERPAD se můžete obrátit ohledně posouzení energetického stavu objektu, které je prvním krokem před plánovanou rekonstrukcí. Chystáte-li se revitalizovat, můžete si nechat vypracovat návrh na zateplení a další úpravy. Samozřejmostí je i vystavení průkazu energetické náročnosti budovy (nesprávně také energetický štítek), který je od roku 2013 povinný pro každý bytový dům.

Možná máte právo na dotace, tak je využijte!

A ani tím služby Centra regenerace panelových domů nekončí. Samozřejmostí je i poradenství a pomoc v oblasti získání dotací. Pokud vás zajímá, jaké jsou aktuální možnosti dotace na zateplení, které vám pomohou optimalizovat náklady v případě revitalizace vnějšího pláště, podívejte se na www.cerpad.cz. Najdete zde také informace ohledně oblíbené dotace na kotle a dalších programů a fondů.