Pečujte o svůj karavan: Odmění se vám bezproblémovým provozem a dlouhověkostí

Pečujte o svůj karavan: Odmění se vám bezproblémovým provozem a dlouhověkostí

Pořídit si karavan není jen tak. S ohledem na výši investice je vskutku žádoucí, abyste přívěsu věnovali dostatek pozornosti i z hlediska průběžné údržby. Pravidelnou kontrolou minimalizujete riziko rozšíření drobných závad do mnohem větších rozměrů. Prevence je mnohem úspornější než přehlížení kritického stavu a vyčkávání do poslední chvíle. V následujících řádcích vás seznámíme se základy údržby.

Nedejte rzi ani tu nejmenší šanci

Tak schválně, jestlipak víte, kdo je největším nepřítelem majitele karavanu? Rez, která se může velmi rychle rozrůst. Pohled na „kvetoucí“ karavan není zrovna příjemný. Ještě horší je fakt, že oprava není příliš levná záležitost. Budete-li však opravovat nedostatky na laku, zachováte karavanu lesk novoty a vyhnete se nutnosti nákladné renovace.

Hniloba nevoní a neprospívá zdraví

Cítíte ten nepříjemný zápach? Jakoby uvnitř něco hnilo? Pokud je rez největším nepřítelem karavanisty, hniloba je její pravá ruka. Zatékání se může stát vaší noční můrou. Porušení vodotěsnosti vede k průniku vody do vnitřní konstrukce a postupnému znehodnocení karavanu. Problémy se nejčastěji týkají podlahy nebo panelu. Výměna je náročná a drahá. Přitom stačí čas od času navštívit servis a nechat si provést kontrolu těsnosti a měření vlhkosti. Přetěsnění a vysušení přívěsu je mnohem levnější než případná výměna celých dílů.

Ještě něco?

Chcete-li svůj karavan udržet v perfektní kondici, průběžně kontrolujte pneumatiky (tlak vzduchu, vzorek, utažení matic), parkovací brzdu, akumulátor (zejména po zimě), vnitřní a venkovní světla. Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte vyzkoušet všechny plynové a elektrické přístroje. A než přívěs zazimujete, vyjměte z něj všechen odnímatelný textil. S údržbou karavanu vám vždy pomohou odborníci z firmy BURIMEX. Servis karavanů zahrnuje opravy po nehodách, servis podvozku, instalace doplňků, úpravy a opravy nábytku, opravy spotřebičů, instalace pojezdů a další práce.

Publikováno: 13. 08. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: servis karavanů | údržba karavanu