5 tipů, jak mít ještě lepší vánoce než v loni

5 tipů, jak mít ještě lepší vánoce než v loni

Ačkoliv nás teprve čeká sychravý podzim, čas letí jako splašený a nejkrásnější svátky v roce tu budou co by dup. Chcete-li letošní Vánoce prožit ještě o něco intenzivněji než v minulosti, dejte na naše tipy. Prozradíme vám, co dělat, a čemu se naopak vyhnout.

1. Připravte se v předstihu

Není nic horšího než příprava na poslední chvíli. Shánět dárky, péct cukroví a k tomu uklízet dva dny před čtyřiadvacátým prosincem je velmi stresující. Snažte se proto vše důležité stihnout v dostatečném předstihu. Dárky nakupujte průběžně – vždy, když vám něco padne do oka. A domácnost udržujte v nadprůměrné čistotě již od začátku prosince.

2. Umocněte atmosféru nádhernými dekoracemi

Přestaňte sousedům závidět vánoční světelné dekorace a pořiďte si ještě hezčí. Krásné ozdoby dokonale umocní celkovou atmosféru a zútulní váš domov. Ceny kvalitního vánočního LED osvětlení nejsou nijak vysoké, neváhejte proto ani s okázalou výzdobou zahrady. Garantujeme vám, že vánoční osvětlení rampouchy udělají patřičný dojem na každého, kdo se večer projde kolem vašeho domu.

3. Vyzkoušejte netradiční recepty

Linecké, vanilkové rohlíčky, úly... přejedly se vám? Nevadí, vždyť můžete upéct i jiné cukrovinky. Méně tradiční recepty na vánoční cukroví vás v mnoha ohledech mile překvapí. Ukažte sobě i ostatním, že se dá na Vánoce mlsat i jinak, než jak je zvykem. Ozvláštněte vánoční tabuli originálními cukrářskými kousky a pochutnejte si.

4. Udělejte si čas na své nejbližší

Kdy jindy strávit více času s rodinou a přáteli? Možná by nebylo od věci, kdybyste se jim letos věnovali více než v předchozích letech – třeba na úkor jiných činností, které nejsou ani zdaleka tak důležité. A jak už zaznělo v prvním bodě, nenecháte-li přípravy na poslední chvíli, nebudete muset ukrajovat z vzácných chvílí ve společnosti lidí, které máte rádi.

5. Nasajte vánoční atmosféru i mimo domov

Rozhlédněte se kolem sebe – město v druhé polovině prosince jenom září. Navštivte vánoční trhy, zajděte si na koncert a pořádně se pobavte. Kdy jindy trochu „vypnout“ než právě o Vánocích?

Publikováno: 17. 09. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam