Menu boxy se těší stále větší oblibě, lidé mění způsoby stravování

Menu boxy se těší stále větší oblibě, lidé mění způsoby stravování

Přestože už pandemie skončila a s ní i spousta omezení, restaurace se stále potýkají s nižší návštěvností. Tržby restaurací jsou nadále výrazně nižší než před pandemií. Někteří si navštěvování podniků odvykli, ale jídlo si začali objednávat s sebou. Využívají k tomu také rozvozové služby, které z této doby profitují, a příležitost dává vznikat i stále novým, neboť se stávají stále více populárními. Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostl meziročně počet zákazníků, kteří si objednali jídlo z restaurací, a to z 13 % na 20 % (data z 23. listopadu 2021). Jídlo si tedy objednává téměř o polovinu více lidí než loni. V souvislosti se způsobem distribuce se zvýšila i poptávka restaurací po obalech na jídlo nejrůznějších typů a materiálů. Velice oblíbenými se staly menu boxy, které jsou stále častěji využívány hospodami, restauracemi i bistry a jsou ideálním obalem k přepravě obědů. Na výběr je spousta typů a každý zákazník si určitě vybere ty své, které budou ideální právě pro jeho podnik. Nejčastěji užívané jsou pěnové menu boxy a plastové menu boxy. Stále častěji jsou preferovány také EKO boxy z cukrové třtiny. Balení hotových jídel pomocí menu boxů z cukrové třtiny je rychlé, snadné, levné a hlavně ekologické. Fast food boxy jsou ideálními obaly na rozvoz a prodej jídla, které si chce zákazník vzít s sebou.

Krabičky na jídlo

Všechny jednorázové papírové boxy a nejrůznější jednorázové krabičky na jídlo jsou vyráběny v mnoha velikostech, tvarech a barvách. Na výběr jsou typy s integrovaným víčkem i bez víčka a také s různě velkými průhlednými okénky.

Papírové boxy na jídlo

Papírové obaly a krabičky na jídlo, jako jsou papírové boxy, hamburger boxy, papírové kapsy na hranolky, boxy na sendviče, papírové misky na saláty, misky na dezerty jsou využívané především bistry a fast foody. Jednorázové papírové boxy na jídlo (ekologické) jsou hygienické a schválené ke styku s potravinami. Papírové krabičky a jednorázové boxy mají všechny potřebné atesty a certifikáty, jsou tedy pro strávníky naprosto nezávadné.

Papírové krabice

Papírové krabice jsou oblíbeným obalem běžně používaným k odnosu a přepravě potravin a hotových jídel; k balení lahůdek, cukrovinek a rozvozu pizzy. Papírové krabice se vyrábí z několika druhů papíru. Na přání zákazníka je možné všechny papírové krabice opatřit až čtyřbarevným potiskem s firemním logem, reklamními slogany a vším, co souvisí s firemní značkou a firemním vizuálním stylem. Stane se tak přidanou hodnotou a jedním z nejlevnějších a nejúčinnějších způsobů propagace firemní značky. Krabice se tak stávají současně vhodným a levným nosičem reklamního sdělení a zvyšují povědomí o značce. Tento článek vznikl ve spolupráci s českou firmou Ecofol, která prodává a distribuuje obalový materiál a jednorázové nádobí a zároveň poskytuje komplexní zákaznický servis již od roku 1995.

Publikováno: 17. 03. 2022

Kategorie: Strava

Autor: Adam