Flexibilní účetnictví pro startup

Flexibilní účetnictví pro startup

Startup je z mnoha hledisek speciální společností, a proto si zaslouží speciální péči. Mělo by se k němu přistupovat jinak než k zajetým firmám a velkým korporacím. Startupisté bývají plní nápadů, věci se jim častokrát mění pod rukama. S tím by se mělo počítat i v účetnictví. Počínající podnikatelé se častokrát ve snaze ušetřit chtějí do účetnictví pustit sami. Rozumné rozhodnutí to rozhodně není. Pokud nejste vystudovaný účetní, budete muset věnovat spoustu času zjišťování, co vlastně máte dělat, jaké jsou zákonné požadavky, co jste povinni uchovávat a tak dále. Není pochyb o tom, že je určitě lepší věnovat se přímo svému podnikání.

Startupy se nebojí technologií, ani v účetnictví

V čem je tak specifické účetnictví pro startupy? Startupy se nebojí technologií, což by mělo být poznat právě i v účetnictví. Dnes existuje spousta moderních nástrojů, které zjednoduší práci a také pomohou odhalit mnohé skutečnosti. Součástí účetnictví totiž nemusí být pouze vyplňování nezbytných dokumentů a vedení papírových záležitostí. Do účetnictví se počítá také finanční řízení a plánování, což je hračka díky datové analýze a BI reportingu. Využitím automatizace a umělé inteligence lze ušetřit, digitalizací firemních procesů zase snížit chybovost. Tyto všechny principy lze v účetnictví využívat.

Chtějte specificky účetnictví pro startupy

Až budete googlit dotaz hledám účetní pro startup, pravděpodobně vám vyjedou stránky společnosti Dype. Právě ta totiž nabízí specificky účetnictví pro startupy. Vychází vstříc jejich potřebám a přináší moderní účetnictví orientované na data. Je tedy mnohem více než jen vaší účetní firmou. Stane se business partnerem, který pomůže optimalizovat daně, automatizovat procesy, transformovat firemní finance a umožní firmě růst. Vše navíc funguje online a digitálně – tak jak je ve startupech běžné.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam