Starší karavany jsou finančně dostupné. Ale musíte vybírat opatrně!

Starší karavany jsou finančně dostupné. Ale musíte vybírat opatrně!

Půjčili jste si karavan a nadobro propadli svobodnému cestování? Pokud jste došli k závěru, že v hotelu už nikdy více nepřespíte a budete trávit dovolenou pouze a jenom ve vlastním karavanu… možná jste narazili na finanční bariéru. Není důvod si cokoliv nalhávat. Pořízení zbrusu nového karavanu je finančně náročné a ne každý si může takovou investici dovolit. Naštěstí se nabízí alternativa – bazar karavanů. Jenomže najít starší model v ucházejícím stavu není jen tak. Nechcete-li se při výběru dopustit zbytečné chyby, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Poohlédnetě se u specialisty

Ojeté karavany sice najdete i v běžných autobazarech, ale raději se po nich poohlédněte u prodejce, který danému segmentu rozumí a má v nabídce zajímavé kousky. Maximalizujete tak šanci, že narazíte na opravdu zachovalý karavan za slušnou cenu. Rovnou se vyhněte karavanům s prehistorickým datem výroby. Obvykle jsou ve „vybydleném“ stavu. Matrace doslova přetékají roztoči, karoserie hnije a celek disponuje množstvím nehomologovaných „vychytávek“. Samozřejmě by bylo poněkud krátkozraké, házet všechny staré karavany do jednoho pytle, ale obecně platí, že čím starší přívěs, tím vyšší riziko. Prvotní úspora nakonec vyústí v astronomické investice. Bude-li to možné, zaměřte se na karavany mladší deseti let. V každém případě nepodceňujte důkladnou kontrolu všech částí přívěsu. Vezměte si s sebou nezávislého odborníka, který vás upozorní na veškeré nedostatky.

Nejkvalitnější karavany pochází z...

Jasnou volbou jsou obytné přívěsy renomovaných značek. Ty nejlepší kousky pochází z Velké Británie, Francie a Německa, kde má caravaning dlouholetou tradici. Podstatné je, aby byl karavan vybaven couvací automatikou – jinak ho nelze přihlásit do provozu. Samozřejmostí by měla být revize plynu a elektřiny. Chcete tip na konkrétní bazar karavanů? Německé, francouzské a anglické karavany s šestiměsíční zárukou najdete v nabídce firmy BURIMEX. Specialista zajišťuje také financováním, servis a prodej příslušenství a doplňků.

Publikováno: 10. 08. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: bazar karavanů | ojeté karavany