Mobilheimy - mobilní domy, které si můžete vzít i na dovolenou

Mobilheimy - mobilní domy, které si můžete vzít i na dovolenou

Rozhodli jste se, že si pořídíte chatu, nebo se jen poohlížíte po přechodném bydlení, ale omezují vás volné finanční prostředky? Nechcete-li dělat kompromisy a navíc byste se rádi vyhnuli zdlouhavé administrativě a vyřizování důležitých, ale i naprosto zbytečných formalit, sáhněte po mobilním domku neboli mobilheimu. Pokud netušíte, co si pod ním představit, zkuste si vzpomenout na dobové americké filmy, kde se to karavanovými příbytky jen hemžilo. První mobilheimy vznikly v 50. letech minulého století a popularitě se těší dodnes. V posledních letech úspěšně pronikají i k nám.

Původní mobilheimy byly vyrobeny z karavanů a jejich majitelům dávali pocit svobody. Mohli kdykoliv „zvednout kotvy“ a usadit se na opačné straně USA. Ty nejlevnější mobilní domky připomínají obytné vozy i dnes, ale luxusnější varianty vypadají jako plnohodnodné (byť mnohem menší) rodinné domy. Jejich největší předností je možnost realizace i bez nutnosti stavebního povolení, ale také odolnost. Materiály, ze kterých se mobilheimy vyrábí, vydrží velmi dlouho a to bez nutnosti jakékoliv náročnější údržby. Jejich součástí bývá elektroinstalace, topení, rozvody odpadu a vody a zpravidla i kompletní příslušenství. Jsou připraveny k tomu, abyste se do nich okamžitě nastěhovali.

A jak vypadají zevnitř? I navzdory menší obytné ploše bývají velmi útulné a nechybí v nich koupelna, kuchyně a pokoj, který zastane funkci obýváku a ložnice. Některé větší mobilheimy mají dokonce více obytných místností a může je obývat i početnější rodina. Na samotném vrcholku pak stojí domky s vlastní vanou (menší mobilní domy jsou vybaveny sprchovým koutem), plynovým krbem a dalším nadstandardním příslušenstvím.

Využití mobilních domů je poměrně pestré. Kromě rekreačních objektů a dočasných příbytků fungují i jako kanceláře a dokonce objekty, které lze obývat celoročně (zateplené mobileimy). Pokud vás obydlí bez stavebního povolení zaujalo, přesvědčte se o jeho přednostech na vlastní kůži. Dodavatel mobilheimů, společnost NERO CARAVAN, vám je předvede v Olomouci. Nabídka mobilheimů předčí vaše očekávání – její součástí jsou kompaktní domky, se kterými lze odcestovat na dovolenou, ale i větší domy, ve kterých se nebudete mačkat ani s partou přátel. Prohlédnout si je můžete i hned na www.mobilni-domy-prodej.cz.

Publikováno: 17. 07. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: mobilheimy | mobilní domy | nabídka mobilheimů