Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Na co si dát pozor, vybíráte-li hokejovou výstroj?

Lední hokej patří v tuzemsku k nejpopulárnějším zimním sportům. A to nejen z hlediska sledovanosti, ale také podle počtu lidí, kteří jej chodí hrát na zimní stadiony, potažmo v zimě na zamrzlé rybníky a řeky. Pokud se hokeji chcete věnovat na profesionální bázi, případně hrajete amatérský výkonnostní hokej, je zapotřebí mít k dispozici kvalitní vybavení. Na co si při jeho výběru dávat pozor?

Hokejky

Základním prvkem všech hráčů jsou kromě bruslí samozřejmě hokejky. Při volbě nové hokejové hole si hlídejte především její správnou velikost. Vhodný rozměr se pozná tak, že stojíte-li na nohou, má hůl sahat zhruba pod nos. Ve chvíli, kdy stojíte na bruslích, měla by hokejka dosahovat k bradě.

Kromě velikosti je třeba brát v potaz rovněž materiály. Dnes už se příliš nepoužívají klasické celodřevěné hokejky, minimálně jejich část nahrazují umělé materiály, které zajišťují vyšší odolnost a pružnost. Profesionálové dnes už takřka bez výjimek používají kompozitové hokejky. Vyjdou sice dráž, zato však mnohem déle vydrží, takže se cenové hledisko přeci jen srovnává.

Brusle

Při výběru bruslí je v zásadě nejdůležitější komfort. Obuv vám musí dokonale pasovat, prsty v ní nemají být zkroucené, byť se najdou i tací hokejisté, kterým hodně stísněné brusle překvapivě vyhovují. Podstatné je, aby vámi zvolené brusle měly špičkové vázání, s jehož pomocí se chodidla dobře upevní v obuvi. Zabrání se pak zranění, a to hlavně v oblasti kotníků.

Hokejové helmy

Hokejová výstroj obsahuje řadu dalších prvků. Pakliže chcete hrát hokej naplno a bez omezení, je rozhodně nutné investovat do hokejové helmy. Pozor si u ní dejte na vnitřní vystýlku, musí být dostatečně měkká. Výrobce má dále udávat, z jakých materiálů je samotná konstrukce helmy. Ani při prudším nárazu nesmí prasknout. V neposlední řadě má dobrá helma obsahovat ještě řemínky pro upnutí. Ideální je, jsou-li nastavitelné. U mladších ročníků je pak nezbytná ještě celoobličejová ochrana, většinou z plexiskla, případně kovové mřížky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *