Jak vybrat dobrou pohovku?

Jak vybrat dobrou pohovku?

Pustili jste se do hledání ideální pohovky, ale ztrácíte se v obrovské nabídce? Pokud se nemůžete rozhodnout, protože se v daném sortimentu příliš nevyznáte – a nechcete udělat zbytečnou chybu, přečtěte si následující tipy. Prozradíme vám, jak vybrat dobrou pohovku a nespálit se.

1. Změřte si svůj pokoj

Než začnete nakupovat pohovku, musíte si změřit prostor v místnosti, kam ji plánujete umístit. Změřte délku a šířku prostoru a ujistěte se, že jste ponechali další prostor, aby se pohovka pohodlně vešla a vy jste se po ní mohli pohybovat.

2. Zohledněte svůj životní styl

Zamyslete se nad tím, jak plánujete pohovku používat. Chcete, aby sloužila k odpočinku a pobavení hostů, nebo bude sloužit jen k rychlému zdřímnutí či příležitostnému posezení? Znalost toho, jak ji plánujete používat, vám pomůže zúžit výběr typu pohovky, kterou chcete.

3. Zkontrolujte rám

Dobrý a pevný rám je pro kvalitní pohovku zásadní. Vyzkoušejte jej zatlačením na sedák. Pokud vyskočí zpět, je rám pevný. Měli byste také zkontrolovat, zda se na dřevěném rámu neobjevují známky opotřebení, jako je praskání nebo štěpení.

4. Podívejte se na materiál polštářů

Typ materiálu polštáře, který si vyberete, bude záviset na vašem životním stylu. Měkčí materiál polštářů, jako je pěna nebo prachové peří, je lepší pro pohodlí a relaxaci, zatímco tvrdší materiál polštářů, jako je vinutá pružina, je lepší pro sezení a zábavu.

5. Zvažte čalounění

Vyberte si látkové nebo kožené čalounění, které odráží váš vkus a vydrží opotřebení při každodenním používání. Pokud plánujete pohovku používat pravidelně, hledejte látku, která je odolná a snadno se čistí.

Publikováno: 19. 12. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam