Sádrokartonová deska - stavební prvek, který využijete na sto způsobů

Sádrokartonová deska - stavební prvek, který využijete na sto způsobů

Jste se svým stávajícím bydlením stoprocentně spokojeni, nebo vám nedokonalosti nedají spát? Mohou to být příliš vysoké stropy (aneb častá vzpomínka ve starších objektech na doby dávno minulé), kvůli kterým se přeplácíte za energie a nebo jen nevzhledný výklenek hyzdící jinak podařený interiér. S těmito a mnoha dalšími neduhy se můžete velmi lehce vypořádat pomocí sádrokartonové desky.

Výhody sádrokartonu v kostce

Sádrokartonové desky mají spoustu výhod, které je řadí před jiné stavební materiály. Jsou lehké, velmi snadno se řežou na požadovaný tvar, během jejich zpracování vznikne pouze zanedbatelné množství odpadu a nijak nenaruší statiku objektu. Pádným argumentem je samozřejmě i dostupná cena. Výstavba pomocí sádrokartonu je suchá (vysoušecí doba je tedy nulová) a povrch desek je možné okamžitě upravit. Na sádrokartonové povrchy se hodí akrylátové a polyvinylacetátové disperzní barvy. Hliníkovým nátěrům a barvám na bázi vodního skla se naopak vyhněte – ty k povrchovým úpravám použít nelze.

K čemu lze sádrokarton využít?

Sádrokarton má vskutku mnohostranné využití. Můžete s ním zhotovit příčku, kterou rozdělíte větší místnost na více části, zakrýt nevábně vypadající betonovou stěnu, snížit stropy nebo kompletně obložit podkroví. Jednou z velmi užitečných vlastností sádrokartonu je dobrá tepelná izolace, díky které ušetříte zajímavou částku za vytápění. S tou jde ruku v ruce také zvuková izolace, která přijde vhod především obyvatelům bytových jednotek.

Značkové sárdokartonové desky za super ceny

Pro kvalitní a přitom cenově dostupné sádrokartonové desky už dávno nemusíte do stavebnin. Můžete si je objednat z pohodlí domova ve specializovaném e-shopu StavbaOnline.cz, kde najdete i jiné oblíbené stavební materiály. Zboží si budete moct vyzvednou z nejbližšího smluvního skladu, nebo si ho nechat dopravit až na místo.