Chcete bydlet ve svém, ale nemáte na to? Pořiďte si mobilní dům!

Chcete bydlet ve svém, ale nemáte na to? Pořiďte si mobilní dům!

Sníte o vlastním bydlení v rodinném domku, ale nemůžete si ho dovolit? Pokud se prozatím nechcete zadlužovat hypotékou, přesto existuje řešení. Jak by se vám líbil stavaravan? Ještě jste o něm neslyšeli? Tento termín používají Nizozemci pro britský holiday home. Ani to vám nic neříká? Ale mobilní domek neboli mobilhouse stoprocentně znáte. V posledních letech je u nás tento typ bydlení stále populárnější a až vám prozradíme jeho největší přednosti, možná se se do něj zamilujete i vy.

Krátký výlet do historie mobilních domů

První mobilní domy vznikl již před více než 60ti lety v USA. Těm současným se příliš nepodobaly a vypadaly spíše jako karavany, ze kterých ostatně vznikly. V trailerech nacházeli (a stále ještě nachází) útočiště lidé, kteří se z určitých důvodů často stěhovali z místa na místo. Bydlení na kolečkách pro ně bylo mnohem přijatelnější než neustálé hledání podnájmu. Postupem času praktické řešení proniklo i do Evropy. Dnes jsou mobilní domy rozšířené především ve Velké Británii, Nizozemí, ale také v Německu či Belgii. A jak již zaznělo v úvodu, již pár let objevujeme výhody mobilheimů i my Češi.

Proč se nastěhovat do mobilního domu?

Mobilheimy mají mnohostranné využití. Mohou sloužit jako dočasné i trvalé bydlení, rekreační objekt, kancelář, prodejna... Na první pohled je nerozeznáte od klasických staveb a je-li mobilheim kvalitně zateplený, můžete ho bez obav obývat celoročně. Pořizovací cena je nízká (nové mobilní domy jsou k mání již od 300 000 Kč) a rychlost realizace doslova blesková. Dodavatel vám přiveze dům až na pozemek, kde ho usadí a připojí k inženýrským sítím. Jistě vás potěší i skutečnost, že se obejdete bez stavebního povolení. Administrativní zátěž je v případě mobilních domků opravdu zanedbatelná. Chcete-li se podívat, jak vypadají mobilní domy v praxi, zamiřte na www.mobilnidomky.cz. Český výrobce vychází z tradiční technologie, která se osvědčila ve VB a používá jen prověřené a kvalitní materiály.

Publikováno: 01. 10. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: dům bez stavebního povolení | mobilheimy | mobilní domy