Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Chcete bydlet ve svém, ale nemáte na to? Pořiďte si mobilní dům!

Sníte o vlastním bydlení v rodinném domku, ale nemůžete si ho dovolit? Pokud se prozatím nechcete zadlužovat hypotékou, přesto existuje řešení. Jak by se vám líbil stavaravan? Ještě jste o něm neslyšeli? Tento termín používají Nizozemci pro britský holiday home. Ani to vám nic neříká? Ale mobilní domek neboli mobilhouse stoprocentně znáte. V posledních letech je u nás tento typ bydlení stále populárnější a až vám prozradíme jeho největší přednosti, možná se se do něj zamilujete i vy.

Krátký výlet do historie mobilních domů

První mobilní domy vznikl již před více než 60ti lety v USA. Těm současným se příliš nepodobaly a vypadaly spíše jako karavany, ze kterých ostatně vznikly. V trailerech nacházeli (a stále ještě nachází) útočiště lidé, kteří se z určitých důvodů často stěhovali z místa na místo. Bydlení na kolečkách pro ně bylo mnohem přijatelnější než neustálé hledání podnájmu. Postupem času praktické řešení proniklo i do Evropy. Dnes jsou mobilní domy rozšířené především ve Velké Británii, Nizozemí, ale také v Německu či Belgii. A jak již zaznělo v úvodu, již pár let objevujeme výhody mobilheimů i my Češi.

Proč se nastěhovat do mobilního domu?

Mobilheimy mají mnohostranné využití. Mohou sloužit jako dočasné i trvalé bydlení, rekreační objekt, kancelář, prodejna… Na první pohled je nerozeznáte od klasických staveb a je-li mobilheim kvalitně zateplený, můžete ho bez obav obývat celoročně.
Pořizovací cena je nízká (nové mobilní domy jsou k mání již od 300 000 Kč) a rychlost realizace doslova blesková. Dodavatel vám přiveze dům až na pozemek, kde ho usadí a připojí k inženýrským sítím. Jistě vás potěší i skutečnost, že se obejdete bez stavebního povolení. Administrativní zátěž je v případě mobilních domků opravdu zanedbatelná.

Chcete-li se podívat, jak vypadají mobilní domy v praxi, zamiřte na www.mobilnidomky.cz. Český výrobce vychází z tradiční technologie, která se osvědčila ve VB a používá jen prověřené a kvalitní materiály.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *