Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Na povlečení záleží!

Pořídili jste si novou postel, matraci a dokonce udělali malou rekonstrukci ložnice, ale pořád vám k dokonalému spánku něco chybí? Cítíte se nesví a trvá vám, než usnete? Světe div se, ale na vině by mohlo být nekvalitní povlečení. Je to sním stejné, jako s oblečením. V tričku z nekvalitního a nepříjemného textilu se také necítíme nejlépe. Pěkné designové provedení by jednoduše mělo jít ruku v ruce s příjemnými a kvalitními materiály. Nejen, že se vám v něm bude lépe usínat, ale zároveň v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte. Nekvalitní povlečení se zpravidla velmi brzy potrhá, kdežto dražší, ale kvalitní kousky, vydrží opravdu dlouho.

Vybíráme kvalitní povlečení

Povlečení na postele se vyrábí z nejrůznějších materiálů, při čemž pro každého z nás může být příjemnější něco úplně jiného. Zaměřili jsme se proto na tři nejpoužívanější.

Bavlněné povlečení

Bavlněná textilie je pevná, oděruvzdorná,vyniká i dobrou absorpční schopností a cenou. Bavlněné povlečení se však bohužel snadno pomačká a navíc žmolkuje. Izolační schopnosti také nejsou ideální a na zimu proto doporučujeme povlečení z jiného materiálu.

Krepové povlečení

Krepové ložní povlečení se podobně, jako to flanelové, nemusí žehlit. V podstatě jde o bavlněnou tkaninu s vlnitým a zrnitým povrchem.

Flanelové povlečení

Flanel je velmi praktický a ocení ho především ženy. Flanelové povlečení totiž velmi rychle schne a protože se nemačká, není třeba ho žehlit. Je teplý a využijete ho hlavně v zimě. Nevýhodou je poměrně nízká životnost a vyšší srážlivost (5 a více procent).

Krepové povlečení

Krepové povlečení se podobně, jako to flanelové, nemusí žehlit. V podstatě jde o bavlněnou tkaninu s vlnitým a zrnitým povrchem.

A jak jsou na tom děti?

Naše ratolesti si na materiály příliš nepotrpí. Chcete-li jim udělat radost, vybírejte povlečení se vzory oblíbených kreslených hrdinů a pohádkových postav. Pestrobarevné dětské povlečení dokáže prozářit dětský pokoj.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *