Na povlečení záleží!

Na povlečení záleží!

Pořídili jste si novou postel, matraci a dokonce udělali malou rekonstrukci ložnice, ale pořád vám k dokonalému spánku něco chybí? Cítíte se nesví a trvá vám, než usnete? Světe div se, ale na vině by mohlo být nekvalitní povlečení. Je to sním stejné, jako s oblečením. V tričku z nekvalitního a nepříjemného textilu se také necítíme nejlépe. Pěkné designové provedení by jednoduše mělo jít ruku v ruce s příjemnými a kvalitními materiály. Nejen, že se vám v něm bude lépe usínat, ale zároveň v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte. Nekvalitní povlečení se zpravidla velmi brzy potrhá, kdežto dražší, ale kvalitní kousky, vydrží opravdu dlouho.

Vybíráme kvalitní povlečení

Povlečení na postele se vyrábí z nejrůznějších materiálů, při čemž pro každého z nás může být příjemnější něco úplně jiného. Zaměřili jsme se proto na tři nejpoužívanější.

Bavlněné povlečení

Bavlněná textilie je pevná, oděruvzdorná,vyniká i dobrou absorpční schopností a cenou. Bavlněné povlečení se však bohužel snadno pomačká a navíc žmolkuje. Izolační schopnosti také nejsou ideální a na zimu proto doporučujeme povlečení z jiného materiálu.

Krepové povlečení

Krepové ložní povlečení se podobně, jako to flanelové, nemusí žehlit. V podstatě jde o bavlněnou tkaninu s vlnitým a zrnitým povrchem.

Flanelové povlečení

Flanel je velmi praktický a ocení ho především ženy. Flanelové povlečení totiž velmi rychle schne a protože se nemačká, není třeba ho žehlit. Je teplý a využijete ho hlavně v zimě. Nevýhodou je poměrně nízká životnost a vyšší srážlivost (5 a více procent).

Krepové povlečení

Krepové povlečení se podobně, jako to flanelové, nemusí žehlit. V podstatě jde o bavlněnou tkaninu s vlnitým a zrnitým povrchem.

A jak jsou na tom děti?

Naše ratolesti si na materiály příliš nepotrpí. Chcete-li jim udělat radost, vybírejte povlečení se vzory oblíbených kreslených hrdinů a pohádkových postav. Pestrobarevné dětské povlečení dokáže prozářit dětský pokoj.

Publikováno: 19. 10. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat ložní povlečení | kvalitní povlečení | povlečení | typy povlečení