Vinotéka není jen pro znalce

Vinotéka není jen pro znalce

My Češi jsme sice národ pivařů, což ovšem neznamená, že si čas od času nedáme skleničku dobrého vína. Vždyť pěstování vinné révy má v našich končinách dlouholetou tradici a byla by škoda všechen ten lahodný mok exportovat někam do ciziny. A protože se blíží vánoce a všichni usilovně přemýšlíme, jakým potěšit své blízké, nebylo by od věci popřemýšlet nad nákupem speciální ledničky na víno. Ta potěší nejen znalce vín, ale i běžné konzumenty, kteří potřebují vhodné místo na uskladnění otevřených lahví, které nechtějí vylít jen proto, že je nevypili naráz.

Vybíráme vinotéku

Chladničky na víno mají mnoho podob a to nejen co se týče velikosti, ale i designového provedení. Zatímco cena nejlevnější lednice na víno začíná na několika málo tisících, za tu opravdu luxusní dáte i desetinásobek. Nedělejte proto unáhlené závěry a před nákupem si ujasněte vaše požadavky. Máte-li doma několik málo lahví a navíc bydlíte v nepříliš prostorném bytě, bude pro vás vhodná některá z menších chladniček. Ty se dají pořídit i jako vestavné spotřebiče a nezabere víc místa než je nezbytné. Fajnšmekři sáhnou po prosklené lednici potažené kůží, která pojme i několik desítek lahví. Všechny moderní vinotéky jsou prošpikovány moderní technologií, díky které velmi rychle chladí a neodebírají příliš mnoho energie. Provoz je navíc velmi tichý.

Perfektním místem pro nákup malé chladničky i velké gastro vinotéky je specializovaný e-shop winehouse.cz, ve kterém stejně dobře pořídíte i veškeré příslušenství. A aby vaše nová domácí vinotéka nezela prázdnotou, nezapomeňte si objednat také několik lahví vašeho oblíbeného vína...

Publikováno: 21. 12. 2012

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: chladnička na víno | domácí vinotéka | lednice na víno | uskladnění vína | víno