Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Nákup dětské postele: Nezapomínejte na tyto 4 aspekty!

Potřebujete vybavit dětský pokoj? Pak se určitě budete dívat po nábytku. Jeho základem se stane samozřejmě postel. Právě tady bude totiž dítě trávit největší porci času. Vždyť dětský pokoj slouží prakticky i jako ložnice a místo, kde dítě relaxuje. Podle čeho ale takovou moderní postel vybrat? Základní 4 aspekty si můžete přečíst v tomto článku.

1. Věk dítěte

Je vcelku jasné, že malé dítě nemůže mít stejnou postel jako puberťák či adolescent. Tradičně se do dětského pokoje ihned po narození dává proutěný koš. Ten se ovšem většinou přestěhuje do ložnice, aby měla maminka maximální komfort při kojení a starání se o dítě. Poté už dítě spí v postýlce mající ze všech stran ohrádku, aby z ní nevypadlo. V předškolním věku, a mnohdy i dříve se už stěhuje do klasické dětské postele.

2. Kvalita materiálu

Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte masivní dřevo. Vždyť právě ono je čistě přírodním materiálem, který má spousty předností. O pevnost a absenci jakýchkoli umělých látek se není třeba obávat. Alternativu představují postele vyrobené z MDF desek. Jsou levnější, nicméně je u nich zapotřebí dát pozor, aby při jejich výrobě nebyly použity syntetické spojovací materiály.

3. Provedení postele

Nikde není psáno, že musíte nezbytně vsadit na standardní postel. Děti mají rády poněkud neotřelejší interiér. Oživit jim prostor můžete kupříkladu vyvýšenou postelí, pod níž se bude nacházet jejich hřiště. Třeba taková kuchyňka zejména dívkám udělá velkou radost. Kluci mohou mít pod postelí dílnu.

4. Vhodný rošt a matrace

Určitě vyberte nějaký kvalitní lamelový rošt. Matrace do něj dokonale padne a bude větrat, což je velmi důležité. Jakákoli vlhkost může vést ke vzniku plísní. Na matraci v žádném případě nešetřete. Zdravý spánek je základem nejen dobré nálady dítěte. Jeho páteř musí být ve správné poloze. Oblíbené jsou především pěnové matrace a varianty z latexu a jiných materiálů. Ať už potřebujete jakýkoli dětský nábytek, nabízí ho v mnoha podobách eshop Banaby.

Tip: Poohlédnout se můžete také ve slovenské verzi e-shopu Banaby.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Autor článku vše hezky shrnul, ale já bych ještě vyzdvihla kvalitní povlečení a pokud možno také mantinel do postýlky. U povlečení je důležitá hlavně jeho prodyšnost, proto bych jednoznačně volila přírdní materiál- ideálně bavlnu. Mantinel by měl být hlavně dostečně vysoký, aby pokryl celou výši zábradlí.