Nákup dětské postele: Nezapomínejte na tyto 4 aspekty!

Nákup dětské postele: Nezapomínejte na tyto 4 aspekty!

Potřebujete vybavit dětský pokoj? Pak se určitě budete dívat po nábytku. Jeho základem se stane samozřejmě postel. Právě tady bude totiž dítě trávit největší porci času. Vždyť dětský pokoj slouží prakticky i jako ložnice a místo, kde dítě relaxuje. Podle čeho ale takovou moderní postel vybrat? Základní 4 aspekty si můžete přečíst v tomto článku.

1. Věk dítěte

Je vcelku jasné, že malé dítě nemůže mít stejnou postel jako puberťák či adolescent. Tradičně se do dětského pokoje ihned po narození dává proutěný koš. Ten se ovšem většinou přestěhuje do ložnice, aby měla maminka maximální komfort při kojení a starání se o dítě. Poté už dítě spí v postýlce mající ze všech stran ohrádku, aby z ní nevypadlo. V předškolním věku, a mnohdy i dříve se už stěhuje do klasické dětské postele.

2. Kvalita materiálu

Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte masivní dřevo. Vždyť právě ono je čistě přírodním materiálem, který má spousty předností. O pevnost a absenci jakýchkoli umělých látek se není třeba obávat. Alternativu představují postele vyrobené z MDF desek. Jsou levnější, nicméně je u nich zapotřebí dát pozor, aby při jejich výrobě nebyly použity syntetické spojovací materiály.

3. Provedení postele

Nikde není psáno, že musíte nezbytně vsadit na standardní postel. Děti mají rády poněkud neotřelejší interiér. Oživit jim prostor můžete kupříkladu vyvýšenou postelí, pod níž se bude nacházet jejich hřiště. Třeba taková kuchyňka zejména dívkám udělá velkou radost. Kluci mohou mít pod postelí dílnu.

4. Vhodný rošt a matrace

Určitě vyberte nějaký kvalitní lamelový rošt. Matrace do něj dokonale padne a bude větrat, což je velmi důležité. Jakákoli vlhkost může vést ke vzniku plísní. Na matraci v žádném případě nešetřete. Zdravý spánek je základem nejen dobré nálady dítěte. Jeho páteř musí být ve správné poloze. Oblíbené jsou především pěnové matrace a varianty z latexu a jiných materiálů. Ať už potřebujete jakýkoli dětský nábytek, nabízí ho v mnoha podobách eshop Banaby. Tip: Poohlédnout se můžete také ve slovenské verzi e-shopu Banaby.

Publikováno: 24. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam