Během zpracování dřeva vzniká spousta nebezpečného prachu. Jak se jej elegantně zbavit?

Během zpracování dřeva vzniká spousta nebezpečného prachu. Jak se jej elegantně zbavit?

Jednou z hlavních oblastí technologické výroby je samozřejmě i zpracování dřeva do nejrůznějších podob. K tomuto účelu pouze v naší malé zemi slouží stovky a stovky velmi kvalitních společností, jejichž produkty končí nejen v České republice, nýbrž i v zahraničí. Mnoho takových podniků má značné problémy s odsáváním i následným odstraněním všudypřítomného prachu i dalších odpadů. Jak na to?

Nepodceňte zdraví svých zaměstnanců

Nejedná se jen o oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, nýbrž i o spokojenost a maximální výkonnost vašich podřízených. Divili byste se, kolik firem zapíná adekvátní odsávání prachu jen ve chvílích, kdy čekají návštěvu bezpečnostních techniků. Vybudovat pořádné odsávací zařízení je alfou i omegou péče o vaše zisky i zaměstnance, díky nimž jste schopni fungovat. Realizace funkčních jednotek, návrh potrubí a optimální využití potenciálu prostor patří do rukou pouze ověřeným profesionálům z oboru. To samé přirozeně platí i pro zpracování vzniklých druhotných produktů, kdy je nutné vsadit na briketování i drcení odpadu, stejně jako je samozřejmostí i jeho lisování do využitelné podoby. Na základě těchto postupů nejen snížíte prašnost, ale zároveň si usnadníte práci a zvýšíte využitelnost každého nepatrného kusu materiálu.

Jak vše zařídit?

Základem je investice do kvalitního vybavení, jeho správné uvedení do provozu a poctivé používání. Se všemi třemi kroky vám pomohou ověření profesionálové, přičemž za zmínku stojí především známá společnost ADAMIK Company, jejíž internetové stránky najdete pod výše vloženými odkazy. Tito experti se ve svém odvětví pohybují už od roku 1998 a za tu dobu vyvinuli několik různých druhů šikovných zařízení, která se stala nezbytnou součástí pro nepočitatelné množství truhlářských firem.

Publikováno: 29. 10. 2022

Kategorie: Technika

Autor: Adam