Proč si pořídit LED žárovky? Seznamte se s jejich největšími výhodami!

Proč si pořídit LED žárovky? Seznamte se s jejich největšími výhodami!

V posledních letech se stále častěji hovoří o LED žárovkách. Proč je technologie „light emitting diode“ tak populárně a nahrazuje starší světelné zdroje? Prozradíme vám největší výhody a nasměrujeme vás na prodejce, u kterého seženete kvalitní výrobky za zajímavé ceny.

Nízká spotřeba

Hlavním argumentem pro pořízení LED žárovek je extrémně nízká spotřeba. Z dlouhodobého hlediska ušetříte spoustu peněz za elektřinu. Přesnou výši úspory spočítáte snadno- porovnejte spotřebu současných světelných zdrojů se spotřebou vybraného LED osvětlení. Ročně se může jednat o několik set až tisíc korun.

Dlouhá životnost

K největším výhodám LED osvětlení patří dlouhá životnost. Ve srovnání s klasickou žárovkou vydrží LEDka v provozu mnohonásobně déle. Oproti 1000 prosvícených hodin i více než 30 000 hodin.

Odolnost

Za zmínku však stojí také další výhody. Téměř každý čas od času upustí klasickou žárovku na zem, případně ji neopatrnou manipulací poškodí jinak. LED žárovka je velmi odolná a při běžném pádu se obvykle nepoškodí. Stejně tak odolá i větším výbojům a vibracím.

Bezpečnost

Rodiče zase potěší fakt, že LEDky vydávají jen minimum tepla. Na omak jsou studené a nehrozí, že se dítko spálí např. o stolní lampičku nebo dekorativní LED pásek lemující nábytek.

Možnost častého spínání

Jistě vás potěší i možnost častého zapínání a vypínání, aniž by došlo ke snížení životnosti. Hledáte-li příhodné osvětlení do míst, kde se velmi často mačká vypínač, právě jste ho našli! Skvělá zpráva je, že nebudete muset dlouho čekat, než LED žárovky začnou svítit na plný výkon.

Kde nakupovat?

V minulosti bylo LED osvětlení poměrně drahé a návratnost investice delší. Nyní lze pořídit kvalitní výrobky za mnohem nižší ceny. Najdete je například u specializovaného prodejce na www.eshopled.cz. V nabídce najdete žárovky, LED trubice, panely, reflektory, drivery, pásky, stmívače a další související sortiment pro osvětlení interiérů i exteriérů. Prodejce vám s výběrem ochotně poradí.

Publikováno: 16. 02. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: výhody led žárovky