Nechcete si zadělat na problémy? Svěřte realizaci elektroinstalace profesionálům!

Nechcete si zadělat na problémy? Svěřte realizaci elektroinstalace profesionálům!

Samotná realizace elektroinstalace nepředstavuje pro zkušenějšího elektrikáře žádný problém. Otázkou však je, kde elektrikáře profesionála hledat a jak se přesvědčit o tom, že svou práci odvedl správně. Pokud si myslíte, že stoprocentní garanci představuje kladná revize, vyvedeme vás z omylu. Spousta elektrikářů „odborníků“ se snaží ze zákazníků vytáhnout co největší částku i navzdory tomu, že odvedli fušerský výsledek a po revizních technicích požadují, aby jejich práci posvětili razítkem a dostali je z obliga.

Levný elektrikář se může pořádně prodražit

Je logické, že většina lidí vybírá elektrikáře s ohledem na příznivou cenu. Peníze sice nerostou na stromech, ale v případě elektroinstalace není úspora tzv. „za každou cenu“ na místě. Tím ovšem nechceme tvrdit, že i v nižších cenových relacích nelze narazit na vynikajícího elektrikáře, ale problém tkví v něčem jiném. Laická veřejnost netuší, co by měl elektrikář znát. Pokud vybraný elektrikář není zároveň revizním technikem, musí ho uvést jako spolupracovníka a po dokončení elektroinstalace mu dodá stanovení charakteristik, dokumentaci zařízení skutečného provedení, podklad o tom, že byly řádně provedeny zakryté práce a několik dalších dokladů (např. atesty).

Nevědomost elektrikáře vás může stát spostu peněz

Smutnou pravdou je, že někteří elektrikáři ani nevědí, že něco dělají špatně, protože svůj „správný“ postup aplikují již řadu let. Práci s revizním technikem nekonzultuje a nikdo ho na nešvary neupozorní. Zákazníci však vidí „úsporu“, které by u zavedených firem nedosáhli a nevědomky se dostávají do nezáviděníhodné pozice. A co se týče zmíněné slevy, většinou je dosažena nevystavením faktury. Případná budoucí reklamace se poté vyřizuje velmi těžce... Ale důležité je, že byla elektroinstalace realizována levně. Přivolaný revizní technik pak často nemůže kontrolu provést korektně, protože dotyčného elektrikáře nezná a neví, jak pečlivě pracuje. Během revize může něco přehlédnout nebo se nedostane k některým nepřístupným spojům. Kapitolou samou pro sebe jsou nevhodně umístěné zásuvky, používání materiálů, které nesplňuje normy a spousta dalších nešvarů.

Elektroinstalace a revize s dvacetiletou tradicí

Chcete-li se podobným nepříjemnostem vyhnout a zároveň mít jistotu, že elektroinstalatér i revizní technik odvedli svou práci svědomitě, pozvěte si domů opravdové profesionály. Patří mezi ně také firma ELEKTROS SPOL s.r.o. , která nabízí komplexní elektroinstalérské služby včetně revize elektroinstalace. Společnost funguje dvacátým rokem (zal. 1994) a všichni pracovníci disponují všemi nezbytnými certifikáty a pravidelně podstupují odborná školení. Kontaktní informace najdete na www.elektrospraha.cz.