Praha letiště parkování: máme možnost zaparkovat levně u terminálu pražského letiště?

Praha letiště parkování: máme možnost zaparkovat levně u terminálu pražského letiště?

Pokud jste už někdy parkovali na letišti, víte, že to není snadné. Máte ve vašem filtru nastavenou kombinaci: Praha letiště parkování? Třeba vám tento článek pomůže.

Jet na letiště vlastním autem je velmi pohodlné a praktické. Existují i jiné varianty?

Pokud se chystáte odletět ze země, existuje jen několik možností, odkud to lze. Když tedy nevezmeme do úvahy situaci, že máte soukromé letadlo zaparkované na jednom z menších terminálů rozmístěných po České republice. Bavíme se o klasickém cestování do zahraničí, které lze realizovat jen z několika letišť. Především z toho pražského.  Každý rok z něj  odletí a naopak na něj přiletí miliony turistů. Jak se na letiště dostat?  Jedním z oblíbených způsobů, jak se ocitnout u odletové haly, je využití letištního transferu. Jde o speciální typ přepravy, kdy si objednáte odvoz a specializovaná společnost vás odveze. Pak tu máme pravidelný  autobusový spoj, městskou  hromadnou dopravu a  klasické, nebo alternativní taxíky. Dalším  oblíbeným řešením, jak se dostat na letiště, je požádat někoho blízkého, aby nás odvezl. Všechny tyto možnosti jsou samozřejmě dobré a není na nich nic špatného. Nicméně několik drobných  mínusů tady je. Především  to, že musíme náš odjezd svěřit do rukou někoho jiného. Ideálním pomocníkem proto vždy bude auto. Z centra Prahy se jím na letiště dostaneme zhruba za 30 minut. Asi se shodneme, že se jedná  nejlepší způsob dopravy Má totiž několik zásadních výhod, mezi které patří:
  • Možnost naplánovat trasu i čas odjezdu podle svého.
  • Nižší náklady oproti cestě taxislužbou.
  • Skutečnost, že je  výrazně rychlejší a pohodlnější než veřejná doprava.
Každopádně i auto má jednu velkou nevýhodu, kterou nemůžeme přehlížet. Je s ním potřeba někde zaparkovat. A to nemusí být zrovna jednoduchý úkol. Řešení však existuje.

Mezi nejlepší parkovací možnosti patří neoficiální parkoviště!

Proč? Jde o nejlevnější možnost, jak naše auto bezpečně zaparkovat a přitom si užít pohodlí vlastní dopravy. Neoficiální parkoviště neznamená nelegální nebo podezřelé. Jde jen o parkoviště, které neprovozuje přímo společnost letiště Praha. Oficiální parkoviště nejsou určeny k dlouhodobému stání a hrozí odtah. V oficiálních parkovacích domech lze sice parkovat dlouhodobě, ale cena bude zhruba trojnásobná oproti  parkingu neoficiálnímu. Proto patří parkování na neoficiálním parkovišti k jedné z nejlepších variant. Je více než příjemné se vrátit z dovolené, nasednout do vlastního auta a odjet směr domov. A co si myslíte o parkování na neoficiálním parkovišti vy? Napište nám své zkušenosti do komentáře!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam