Neodtéká vám kanalizace tak, jak by měla? Povolejte na pomoc profesionály!

Neodtéká vám kanalizace tak, jak by měla? Povolejte na pomoc profesionály!

Ucpaná kanalizace dokáže pěkně potrápit. Neodtékající odpad v podstatě znemožňuje užívání toalety. Nehledě na nelibý zápach, který obzvláště při teplotách, jež atakují čtyřicítky, bývá přímo nesnesitelný. Čím dříve zasáhnete, tím dříve se problému také zbavíte. Jaké máte možnosti? Někdy za ucpanou kanalizací stojí banální problém, k jehož vyřešení postačí několik jednoduchých kroků, ať již se jedná o použití klasického gumového zvonu či aplikaci hydroxidu sodného. Někdy pomůže i rozebrání a vyčištění sifonu.

Obraťte se na profesionály

Pokud nic nezabírá, opravdu nezbude nic jiného, než se obrátit na odborníky. Opravy kanalizace má ve svém portfoliu řada firem. Vyberte samozřejmě tu nejblíž vašemu bydlišti. A tu, jež k řešení problému využívá profesionální výkonnou ideálně bezvýkopovou techniku.

Krok číslo jedna: monitoring

Ta posoudí rozsah poškození a samozřejmě navrhne adekvátní řešení. Prvním krokem zřejmě bude tzv. monitorování kanalizace, v rámci něhož zaměstnanec profesionální firmy zmapuje celkový stav. Pro domovní kanalizace se často využívají speciální nástrčné kamery. Pro monitoring rozsáhlejší kanalizační sítě je ovšem zapotřebí nasadit i techniku výkonnější.

Přesné stanovení rozsahu poškození

Tou je například systém CamBoss IV z portfolia společnosti IBOS, a.s, což je jeden z nejrenomovanějších výrobců techniky pro čištění a opravy kanalizace. Spolu s přenosnou kamerou obsahuje toto důmyslné zařízení i spoustu funkcí, jež umožňují hlavici zvedat, natáčet a celkově tak velmi detailně zmapovat celkový stav kanalizační sítě.

Manuální, nebo vysokotlaké čištění

Poté, co je znám rozsah i přesná lokalizace poškození, je možné přistoupit k dalšímu kroku, kterým je samotné vyčištění kanalizace. K tomu zaměstnanci firmy zvolí to nejefektivnější řešení. Tím bývá buď manuální nebo vysokotlaké čištění, která fungují na principu vysokého tlaku proudu vody, jenž síť efektivně zbaví nánosů, sedimentů, ale i cizích předmětů, aniž by došlo k narušení komunikace a mnohdy i zastavení veškeré dopravy. I z toho důvodu se bezvýkopové opravy kanalizace v současné době těší velkému zájmu. Jsou nejenom rychlé a efektivní, ale také představují minimální zátěž na infrastrukturu.

Publikováno: 28. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam