Proč sedět doma, když jsou v Itálii dokonalé sjezdovky?

Počasí je všelijaké a když už nemrzne, jako když praští, stejně to na provozování typicky podzimních sportů není. Proti nepřízni počasí bojovat nemůžeme a bylo by proto mnohem lepší, kdybychom si chladné období pořádně užili. Patříte-li k milovníkům zimních aktivit, pravděpodobně už vytahujete ze sklepa lyže a snowboardy a připravujete je na letošní sezónu. Ta je skutečně již na spadnutí a co nevidět se budeme moct oddávat radovánkám v oblíbených tuzemských lyžařských střediscích. Otázkou však je – co dělat do doby, než hory pokryje sněhová pokrývka.

Neztrácejte čas čekáním na sněhovou nadílku a vydejte se do Alp

Na nic nečekejte, sbalte si svá fidlátka a vydejte se tam, kde se dá lyžovat prakticky celoročně. Ideální cílovou destinací by mohly být třeba Alpy, kam ročně zavítá opravdu úctyhodný počet sportovních nadšenců. A abychom vám výběr usnadnili, rozhodli jsme se vám přiblížit jedno z nejlepších a nejmodernějších lyžařských středisek v Itálii. Pojede se totiž do Livigna, které se rozkládá v nadmořské výšce 1.816 – 2.798 metrů a najdete ho v Alta Valtellině. Jde o nejbližší skiareál u známého lyžařského střediska St.Moriz.

Kouzelné Livigno

Lyžování Livigno přitahuje lyžaře začátečníky i profesionální sportovce, kteří si mohou užívat až 115 kilometrů tratí. Celých 75 kilometrů se přitom rozkládá na jižním svahu Carosello, zbytek pak na severním Mottolino. I tam se ovšem tratě stále rozšiřují a navíc si zde přijdou na své příznivci sněžných prken. Ti si v Mottolinu užívají nejen freeride, ale i U-rampu. Pro běžkaře je připraveno 40 km upravených tratí.

Městečko Livigno stojí za shlédnutí i v případě, že vám to na lyžích či snowboardu moc nejde. V těsné blízkosti najdete národní parky Stelvio a Engadina, ale i bezcelní zónu, ve které nakoupíte za velmi příjemné ceny. Pokud vás Livigno oslnilo, ale bojíte se, že vám na letošní lyžovačku nepostačí rozpočet, obraťte se na kancelář CA Válek Tour. S tou se do Itálie dostanete téměř za hubičku.

Publikováno: 15. 11. 2012

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: Italské Alpy | Livigno | lyžování Livigno | Válek tour