Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Proč sedět doma, když jsou v Itálii dokonalé sjezdovky?

Počasí je všelijaké a když už nemrzne, jako když praští, stejně to na provozování typicky podzimních sportů není. Proti nepřízni počasí bojovat nemůžeme a bylo by proto mnohem lepší, kdybychom si chladné období pořádně užili. Patříte-li k milovníkům zimních aktivit, pravděpodobně už vytahujete ze sklepa lyže a snowboardy a připravujete je na letošní sezónu. Ta je skutečně již na spadnutí a co nevidět se budeme moct oddávat radovánkám v oblíbených tuzemských lyžařských střediscích. Otázkou však je – co dělat do doby, než hory pokryje sněhová pokrývka.

Neztrácejte čas čekáním na sněhovou nadílku a vydejte se do Alp

Na nic nečekejte, sbalte si svá fidlátka a vydejte se tam, kde se dá lyžovat prakticky celoročně. Ideální cílovou destinací by mohly být třeba Alpy, kam ročně zavítá opravdu úctyhodný počet sportovních nadšenců. A abychom vám výběr usnadnili, rozhodli jsme se vám přiblížit jedno z nejlepších a nejmodernějších lyžařských středisek v Itálii. Pojede se totiž do Livigna, které se rozkládá v nadmořské výšce 1.816 – 2.798 metrů a najdete ho v Alta Valtellině. Jde o nejbližší skiareál u známého lyžařského střediska St.Moriz.

Kouzelné Livigno

Lyžování Livigno přitahuje lyžaře začátečníky i profesionální sportovce, kteří si mohou užívat až 115 kilometrů tratí. Celých 75 kilometrů se přitom rozkládá na jižním svahu Carosello, zbytek pak na severním Mottolino. I tam se ovšem tratě stále rozšiřují a navíc si zde přijdou na své příznivci sněžných prken. Ti si v Mottolinu užívají nejen freeride, ale i U-rampu. Pro běžkaře je připraveno 40 km upravených tratí.

Městečko Livigno stojí za shlédnutí i v případě, že vám to na lyžích či snowboardu moc nejde. V těsné blízkosti najdete národní parky Stelvio a Engadina, ale i bezcelní zónu, ve které nakoupíte za velmi příjemné ceny. Pokud vás Livigno oslnilo, ale bojíte se, že vám na letošní lyžovačku nepostačí rozpočet, obraťte se na kancelář CA Válek Tour. S tou se do Itálie dostanete téměř za hubičku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *