Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Nejlevnější dřevěné pelety pořídíte mimo topnou sezónu

Proč zvážit nákup paliva bezprostředně poté, co skončila topná sezóna? Důvod je prostý, seženete ho nejlevněji. V období od května do července koupíte levně také dřevěné pelety, o které v posledních letech výrazně stoupl zájem. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na ekologické topení, měli byste nákup peletek zvážit. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je palivo s extrémní hustotou a nízkým obsahem vody oblíbené. Třeba mu nakonec přijdete na chuť i vy.

Hned na úvod podotýkáme, že dřevěné pelety nejsou ideálním řešením pro ty z vás, kteří jasně preferují nejnižší cenu. Vytápění však přesto není drahé a cena na jednotku vyrobeného tepla je víc než přijatelná. Tím spíš, pokud se zásobíte peletami mimo sezónu. Vraťme se však k tomu zásadnímu. Jaké jsou skutečné výhody peletek?

Proč topit dřevěnými peletami?

Dřevěné pelety se chlubí vysokou energetickou účinností. Je v nich obsaženo jen minimum vody (cca 10 %) a popelovin (do 1 %). Výhřevnost peletek dosahuje až 19 GH.t-1 a proces spalování lze automatizovat. Potěší vás také čistá manipulace a skutečnost, že nebudete potřebovat spoustu prostoru na uskladnění.

Ekologie především

To nejdůležitější je však ekologický charakter. Proč škodit přírodě běžnými fosilními palivy, když lze topit ohleduplně k životnímu prostředí a zároveň poměrně levně. Dřevo je obnovitelný zdroj energie a při spalování peletek se do vzduchu uvolní jen minimum CO2. Takzvaná nulová bilance znamená, že produkce CO2 není vyšší než množství, které strom spotřeboval během růstu. Shrnuto a podtrženo, ekologičtější palivo nenajdete…

Kde seženete dřevěné pelety levně?

Rozhodnete-li se nákup dřevěných pelet, obraťte se na společnost Optimtop s.r.o., která nabízí rozvážku po celé České republice – momentálně již od jedné palety zcela zdarma. Tak nemeškejte, dokud máte možnost koupit pelety levněji než obvykle!

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • nebrat
    kreténí tři neděle čekám na pelety nakonec si sám volám co se děje protože na mail nereagujou ,pořád dokola problém na lince