Nejlevnější dřevěné pelety pořídíte mimo topnou sezónu

Nejlevnější dřevěné pelety pořídíte mimo topnou sezónu

Proč zvážit nákup paliva bezprostředně poté, co skončila topná sezóna? Důvod je prostý, seženete ho nejlevněji. V období od května do července koupíte levně také dřevěné pelety, o které v posledních letech výrazně stoupl zájem. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na ekologické topení, měli byste nákup peletek zvážit. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je palivo s extrémní hustotou a nízkým obsahem vody oblíbené. Třeba mu nakonec přijdete na chuť i vy. Hned na úvod podotýkáme, že dřevěné pelety nejsou ideálním řešením pro ty z vás, kteří jasně preferují nejnižší cenu. Vytápění však přesto není drahé a cena na jednotku vyrobeného tepla je víc než přijatelná. Tím spíš, pokud se zásobíte peletami mimo sezónu. Vraťme se však k tomu zásadnímu. Jaké jsou skutečné výhody peletek?

Proč topit dřevěnými peletami?

Dřevěné pelety se chlubí vysokou energetickou účinností. Je v nich obsaženo jen minimum vody (cca 10 %) a popelovin (do 1 %). Výhřevnost peletek dosahuje až 19 GH.t-1 a proces spalování lze automatizovat. Potěší vás také čistá manipulace a skutečnost, že nebudete potřebovat spoustu prostoru na uskladnění.

Ekologie především

To nejdůležitější je však ekologický charakter. Proč škodit přírodě běžnými fosilními palivy, když lze topit ohleduplně k životnímu prostředí a zároveň poměrně levně. Dřevo je obnovitelný zdroj energie a při spalování peletek se do vzduchu uvolní jen minimum CO2. Takzvaná nulová bilance znamená, že produkce CO2 není vyšší než množství, které strom spotřeboval během růstu. Shrnuto a podtrženo, ekologičtější palivo nenajdete...

Kde seženete dřevěné pelety levně?

Rozhodnete-li se nákup dřevěných pelet, obraťte se na společnost Optimtop s.r.o., která nabízí rozvážku po celé České republice – momentálně již od jedné palety zcela zdarma. Tak nemeškejte, dokud máte možnost koupit pelety levněji než obvykle!

Publikováno: 20. 05. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: nejlevnější dřevěné pelety