Oddlužení fyzické osoby: Nejlepší způsob, jak se dostat z dluhové pasti

Oddlužení fyzické osoby: Nejlepší způsob, jak se dostat z dluhové pasti

Máte spoustu dluhů, které již nestíháte splácet? Bojíte se, že vám zanedlouho zaklepe na dveře exekutor? Stále máte šanci na návrat do reality, ale budete muset jednat velmi rychle. Česká legislativa umožňuje oddlužení fyzické osoby, v rámci kterého může být dlužníkovi odpuštěno až 70 % z celkové dlužné částky. Zajímají vás podrobnosti? Oddlužení představuje poslední možnost pro dlužníky, kterým dluhy přerostly přes hlavu a nemohou je vyřešit například pomocí konsolidace. Proces spočívá v podání návrhu na oddlužení k příslušnému krajskému soudu. Pokud soudce shledá, že jsou důvody opodstatněné a oddlužení povolí, mohou nastat následující dvě situace:
  1. dlužník bude během následujících pěti let dodržovat splátkový kalendář a zaplatí min. 30 % z celkové dlužné částky
  2. věřitelé se shodnou na prodeji majetku dlužníka
V praxi se však věřitelé většinou rozhodnou pro splácení, které dlužníkovi umožní uhradit alespoň část dluhů. O přesné částce rozhoduje dlužníkův příjem – po dobu splácení mu totiž zůstane pouze nezabavitelné minimum. Mezi základní podmínky, které musí žadatel o osobní bankrot splňovat, patří:
  • vůle splácet
  • dostatečně vysoký příjem
  • dluhy nesmí pocházet z podnikatelské činnosti

Nevíte si rady? Využijte bezplatnou konzultaci o oddlužení

Jde vám z toho hlava kolem? Nejste sami. Celá řada zájemců o oddlužení nedokáže připravit žádost a zbytečně se tak připraví o možnost odpuštění většiny dluhu. Nechcete-li udělat zbytečnou chybu, využijte bezplatnou konzultaci o oddlužení, kterou nabízí portál www.eoddluzeni.cz. Zda má pro vás konzultace smysl, se dozvíte na online chatu, kterého se účastní zkušení poradci. Nezabere vám více než pár minut a ve finále vyplníte formulář s několika základními údaji o vaší osobě. Eoddluzeni.cz disponuje největší sítí poradců v ČR – ti vám ochotně a hlavně zdarma poradí, jak vyřešit oddlužení fyzické osoby. Přejeme hodně štěstí!

Publikováno: 01. 06. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: oddlužení | oddlužení fyzické osoby