Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Němci moc dobře ví, že pytlované uhlí je lepší než sypané. Zajímají vás detaily?

Rtuť na teploměru velmi rychle klesá, což pro nás znamená jediné – začátek topné sezóny. Lidé, kteří topí pouze plynem, jednoduše vyťukají požadovanou teplotu na termostatu a mají hotovo. Domácnosti, které disponují kotlem na tuhá paliva, objednávají uhlí. Hlavním důvodem, proč je u nás stále tak rozšířené, je výrazně nižší cena. Na druhou stranu je na místě zmínit i nevýhody – spousta dřiny při sklízení a v neposlední řadě nepořádek. A právě proto u nás v posledních letech roste na oblibě balené uhlí. V sousedních státech, například v Německu, je tato varianta mnohem oblíbenější než klasické sypané uhlí.

Proč byste si měli letos pořídit balené uhlí i vy?

Balené uhlí se prodává ve 25 kg pytlích. Manipulace je snadná a dobrá zpráva je, že váš sklep nebude špinavý od všudypřítomného uhelného prachu. A když na to přijde, můžete pytle uskladnit i jinde. Třeba rovnou v kotelně, čímž si ušetříte spoustu práce i času.

Další výhoda spočívá v jistotě zakoupeného množství. V případě pětadvacetikilového pytle víte, na čem jste. Objednáte-li si sypané uhlí, pravděpodobně ho nebudete moct převážit. A bude-li při větší objednávce pár desítek kilo chybět, nepoznáte to.

Pytlované uhlí je kvalitní a i to je důležité

Preferujete nejnižší cenu? Svým způsobem je to pochopitelné, každý chce přece ušetřit. Jenomže v případě uhlí jde počáteční úspora na kvalitě poněkud kontraproduktivní. Nekvalitní uhlí nemá ani zdaleka tak dobrou výhřevnost, což ve finále znamená jediné. Protopíte mnohem více než kdybyste investovali do o něco dražšího, ale kvalitního paliva. Rozhodnete-li se pro pytlované uhlí, budete mít jistotu, že se vašemu kotli dostane vytříděného a vysoce kvalitního uhlí.

A kde se po něm poohlédnout? U nás seženete pytlované uhlí u firmy Optimtop, která ho zdarma rozváží po celé České republice. Nabízí různé typy černého a hnědého uhlí, takže si každý přijde na své. Samozřejmostí je pečlivé skladování a zachování kvality i během transportu. Další informace najdete na www.optimtop.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *