Založení firmy nechte na profesionálech. Ušetří vám spoustu času

Založení firmy nechte na profesionálech. Ušetří vám spoustu času

Chystáte se rozjet své podnikání pod hlavičkou společnosti s ručním omezením (s.r.o.) a to co možná nejrychleji? Založení s.r.o. sice není komplikované, nicméně bez předchozích zkušeností může trvat déle než jste ochotní akceptovat. A to i přesto, že si pečlivě nastudujete platnou legislativu – požadavky ze strany úřadů se neustále mění a při sebemenší chybě vás úředník vrátí na začátek celého procesu. Pokud jste společnost nikdy nezakládali, pravděpodobně pro vás bude efektivnější pomoc od specializované firmy, která vše zařídí za vás.

Založení s.r.o. na klíč

První možností je založení s.r.o. na klíč, kdy dáte plnou moc pracovníkovi vybrané společnosti a ten za vás provede všechny nezbytné kroky dle platných zákonů. Tento proces trvá cca 10 dní a skládá se z provedení notářského zápisu (zde je nutná vaše osobní přítomnost), zřízení živnostenského oprávnění, složení základního kapitálu, zápisu firmy do obchodního rejstříku a přihlášení na finanční úřad a případně také k platbě DPH. Na závěr obdržíte následující dokumenty:
  • živnostenský list
  • rozhodnutí obchodního soudu o zápisu firmy
  • výpis z obchodního rejstříku
  • osvědčení o registraci na finančním úřadu (volitelně k platbě DPH)

Koupě ready-made společnosti

Zdá-li se vám 10 dní jako příliš dlouhá doba, přikloňte se k druhé možnosti. Ready made s.r.o. jsou již existující společnosti zapsané v obchodním rejstříku. Tyto společnosti v minulosti nevyvíjely žádnou obchodní aktivitu a mají čistou obchodní historii. Samozřejmostí je již splacený základní kapitál a žádné závazky. Ready made společnosti byly vytvořeny za účelem prodeje a převod na nového jednatele je okamžitý. Oproti založení společnosti je tato varianta dražší, nicméně pro podnikatele, kteří potřebují podnikat okamžitě, ji považují za efektivnější řešení. Ať už se rozhodnete jakkoliv, doporučujeme renomovanou společnost Profi-kancelář s.r.o., která nabízí založení firmy i prodej ready made a široké spektrum dalších souvisejících služeb (např. virtuální sídlo firmy, vedení účetnictví apod.). Více na www.profi-kancelar.cz.

Publikováno: 13. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: založení firmy na klíč | založení firmy s.r.o.