Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Neobvyklé způsoby, jak využít balkón

Při výběru bytu touží většina z nás po balkónu. Balkón je místem, které dokáže zvětšit váš byt, poskytne další úložný prostor, ale je možné je využít i pro pěstování bylinek. Znáte další, pro někoho možná i neobvyklé způsoby, jak balkón využít?

Ideální místo k meditaci

Patříte k milovníkům meditace a hledáte v bytě klidný koutek, ve kterém můžete relaxovat? Uzpůsobte si balkón k tomu, abyste se své oblíbené činnosti mohli věnovat právě zde. Nezapomeňte na vytvoření útulného prostoru pomocí polštářků, malého stolku na svíčku, případně meditačního oltáře. Zajímavým nápadem je i kulatý sedací polštářek, živé květiny v květináči nebo ve váze a soukromí pomocí screenových rolet, které umístíte na okna. Díky tomu budete mít balkón jako novou místnost a osobní prostor pro práci na sebelásce.

Koutek pro čtení

Pokud máte balkón zasklený, tak si jej užijte jako čtecí koutek i s malou knihovnou. V případě, že máte tento prostor navíc otevřený, tak si pořiďte alespoň markýzu na balkón. Zajistí vám tak soukromí při vaší chvilce s knihou. Na balkóně se bude vyjímat dokonce i houpací křeslo, které jen tak nepůjčíte. Pokud máte dostatek prostoru pořiďte křesla dvě a užijte si příjemné chvilky pohody i s partnerem nebo kamarádkou.

Přespávání napůl venku

Balkón využijete místo zahrady. Nejenže zde pěstujete květiny, bylinky nebo v zimě místo využíváte jako zimní zahradu pro rostliny. Na balkóně můžete i přespat. Pokud máte hvězdářský dalekohled, dobrodružnou duši a správný protějšek, vytvořte si z toho místa malou ložnici pod hvězdami. Je na vás, zda si zajistíte soukromí pomocí rolet nebo markýz. Umístěte sem pohodlná křesla, která se dají polohovat, v případě dostatku prostoru volte klasické nebo nafukovací matrace. Uvidíte, že i s dětmi si zde užijete nezapomenutelné okamžiky.

Kreativní dílnička

Skvělým nápadem, jak využít balkón je také přestavění na malou dílničku. Pokud rádi vyrábíte z keramiky nebo třeba z fimo hmoty, případně kreslíte a malujete, toto místo oceníte. Připravte si na balkóně židle a stolek, přidejte skříňku nebo alespoň menší regál na výtvarné pomůcky. Na otevřeném balkóně můžete trávit čas od jara až do podzimu. Dávejte si však raději pozor na zhoršení počasí a veškeré pomůcky k tvoření raději vždy schovávejte alespoň za dveře.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.