Neobvyklé způsoby, jak využít balkón

Neobvyklé způsoby, jak využít balkón

Při výběru bytu touží většina z nás po balkónu. Balkón je místem, které dokáže zvětšit váš byt, poskytne další úložný prostor, ale je možné je využít i pro pěstování bylinek. Znáte další, pro někoho možná i neobvyklé způsoby, jak balkón využít?

Ideální místo k meditaci

Patříte k milovníkům meditace a hledáte v bytě klidný koutek, ve kterém můžete relaxovat? Uzpůsobte si balkón k tomu, abyste se své oblíbené činnosti mohli věnovat právě zde. Nezapomeňte na vytvoření útulného prostoru pomocí polštářků, malého stolku na svíčku, případně meditačního oltáře. Zajímavým nápadem je i kulatý sedací polštářek, živé květiny v květináči nebo ve váze a soukromí pomocí screenových rolet, které umístíte na okna. Díky tomu budete mít balkón jako novou místnost a osobní prostor pro práci na sebelásce.

Koutek pro čtení

Pokud máte balkón zasklený, tak si jej užijte jako čtecí koutek i s malou knihovnou. V případě, že máte tento prostor navíc otevřený, tak si pořiďte alespoň markýzu na balkón. Zajistí vám tak soukromí při vaší chvilce s knihou. Na balkóně se bude vyjímat dokonce i houpací křeslo, které jen tak nepůjčíte. Pokud máte dostatek prostoru pořiďte křesla dvě a užijte si příjemné chvilky pohody i s partnerem nebo kamarádkou.

Přespávání napůl venku

Balkón využijete místo zahrady. Nejenže zde pěstujete květiny, bylinky nebo v zimě místo využíváte jako zimní zahradu pro rostliny. Na balkóně můžete i přespat. Pokud máte hvězdářský dalekohled, dobrodružnou duši a správný protějšek, vytvořte si z toho místa malou ložnici pod hvězdami. Je na vás, zda si zajistíte soukromí pomocí rolet nebo markýz. Umístěte sem pohodlná křesla, která se dají polohovat, v případě dostatku prostoru volte klasické nebo nafukovací matrace. Uvidíte, že i s dětmi si zde užijete nezapomenutelné okamžiky.

Kreativní dílnička

Skvělým nápadem, jak využít balkón je také přestavění na malou dílničku. Pokud rádi vyrábíte z keramiky nebo třeba z fimo hmoty, případně kreslíte a malujete, toto místo oceníte. Připravte si na balkóně židle a stolek, přidejte skříňku nebo alespoň menší regál na výtvarné pomůcky. Na otevřeném balkóně můžete trávit čas od jara až do podzimu. Dávejte si však raději pozor na zhoršení počasí a veškeré pomůcky k tvoření raději vždy schovávejte alespoň za dveře.

Publikováno: 22. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam