Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Chcete fotit, ale nevíte čím?

Nabídka digitálních fotoaparátů je neskutečně pestrá a pokud se daném sortimentu nevyznáte, mohli byste při výběru sáhnout vedle. A právě proto jsme pro vás připravili praktického průvodce, který vám nákup nového fotoaparátů výrazně usnadní. Najdete v něm pravidla, kterých byste se měli držet a spoustu užitečných tipů.

Ještě předtím, než se pustíte do samotného výběru nového „digitálu“, si ujasněte několik základních věcí. Výběr fotoaparátu totiž závisí na tom:

  • co budete fotit
  • jaké jsou vaše nároky na kvalitu
  • kde (respektive za jakých podmínek) budete fotit
  • jakou částku chcete do fotoaparátu investovat

Základní typy typy digitálních fotoaparátů

Digitální fotoaparáty lze rozdělit na základě konstrukce na:

  • kompaktní fotoaparáty neboli kompakty
  • EVF (Electronic ViewFinder) zrcadlovky
  • kompaktní fotoaparáty s výměnným objektivem
  • digitální zrcadlovky

A jak vypadají typičtí uživatelé těchto skupin? V některé z nich se určitě najdete i vy!

Kompaktní fotoaparáty – hledáte-li digitální foťák, který budete mít vždy po ruce a budete s ním moct vyfotit momentky z rodinné oslavy nebo dovolené, sáhněte po kompaktu. I levnější modely disponují spoustou automatických režimů a chlubí se intuitivním ovládáním a subtilními rozměry. Kompaktní fotoaparáty jsou jednoduše přizpůsobeny tak, abyste je mohli mít neustále u sebe.

Kompaktni fotoaparatEVF zrcadlovky – tento typ fotoaparátu ocení náročnější uživatelé, pro které je fotografování koníčkem a čas od času chtějí své výtvory povýšit na další úroveň. EVF zrcadlovky mají spoustu funkcí a místo optického hledáčku digitální displej. Zároveň disponují objektivem s velkým rozsahem (ultrazoom), se kterým hravě vyfotíte i vzdálenější objekty. Modelu, který si vyberete, by ovšem neměla chybět stabilizace obrazu – bez něj se při focení na velkou vzdálenost na fotografii projeví i velmi malé otřesy.

Kompaktní fotoaparáty s výměnným objektivem – kompakty s výměnnými objektivy představují kombinaci předností běžných kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek. Mají mnohem menší tělo než klasické digitální zrcadlovky (proporcemi se často blíží ke klasickým kompaktům), ale můžete si zvolit objektiv dle potřeby. A pro koho jsou tyto „hybridní“ fotoaparáty vhodné? Pořizují si je fotografové, kteří vyžadují vysoký výkon, ale nemohou s sebou nosit klasickou zrcadlovku.

Kompakt s vymennymDigitální zrcadlovky – nestačí vám funkce a výkon kompaktu? Nebo se snad chystáte fotit profesionálně? V tom případě sáhněte po digitální zrcadlovce, která umožňuje používat výměnné objektivy pro specifické scény. Majitelé digitálních zrcadlovek navíc mohou využívat i další příslušenství v podobě optických filtrů, systémových blesků apod.

Digitalni zrcadlovkaMáte v tom jasno? V tom případě koukněte na prodej fotoaparátů u specializovaného prodejce na www.aaron.cz. A kdyby přece jen něco, klidně se ptejte – prodejce vám s výběrem vhodného modelu rád pomůže!