Nepodceňujte zazimování trávníku. Jak na to?

Nepodceňujte zazimování trávníku. Jak na to?

Podzimní údržba zahrady se obvykle nese v duchu zastřihávání stromů, vyndávání cibulek květin ze země a dalších činností, které je před zimou musí udělat. Co se týče trávníku, většina z nás ho odbude posekáním a někteří zapomenou i na to. Což je škoda, protože zazimován trávníku je podstatné pro jeho jarní znovuzrození. Ve spolupráci s firmou Zahrady Bula jsme pro vás připravili několik tipů, které se vám budou při přípravě trávníku na zimu hodit

Základní úkony při podzimní údržbě trávníku

Přesné datum pro zazimování trávníku stanovit nelze, ale ideální doba je cca dva týdny od skončení babího léta. Poslední sekání by mělo proběhnout dříve, než teploty stabilně klesnou pod 7°C. Sekejte na nejnižší výšku, kterou vám sekačka umožní. Nemusíte se bát, že by trávník povyrostl – na podzim se jeho výška téměř nezmění. Posekáte-li jej příliš nízko, nebude dostatečně chráněn před mrazy. Perfektním podzimním pomocníkem je vertikutátor, s pomocí kterého trávník provzdušníte a zbavíte mechu. Nezapomeňte ani na pravidelné hrabání listí, které znemožňuje dýchání trávníku. Podzim je zároveň ideální období pro vyrovnání terénu. Použijte trávníkový substrát, ale nedělejte naráz příliš vysokou vrstvu (max. 1 cm). Okraje trávníků upravte speciálními nůžkami. Nezapomínejte ani na hnojení, které zabrání množení plísní. Slyšeli jste již o plísní sněžné? Předejdete ji pomocí postřiku nebo aplikací hnojiva s mykorhizními houbami. Ideální je hotová směs s vyšším obsahem draslíku.

Nestačíte na to? Přivolejte si na pomoc profíky!

Pokud máte obavy, že zazimování trávníku nezvládnete, obraťte se na firmu Zahrady Bula. Ta vám pomůže i s projektováním zbrusu nového exteriéru (viz. návrhy a projekce zahrad) či s obnovou toho stávajícího. Ať už jsou vaše přání jakékoliv, zkušení profesionálové vytvoří před vašim domem dokonalou oázu, na kterou se budete rádi dívat a ještě raději v ní relaxovat. Spoustu užitečných informací ohledně péče o trávník najdete na www.zahrady-bula.cz.

Publikováno: 24. 11. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: podzimní údržba trávníku | zazimování trávníku